SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Erze też taniej - porozumienie z TPSA

27 grudnia 2002 - Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. (PTC), (www.era.pl) największy operator telefonii komórkowej w Polsce oraz Telekomunikacja Polska S.A. (TPSA) podpisały 24 grudnia 2002 r. aneks do umowy o warunkach współpracy i wzajemnych rozliczeniach. Porozumienie pozwala na zamknięcie dwustronnych zobowiązań oraz rozwiązanie sporów prawnych dotyczących wzajemnych stawek rozliczeniowych.

Konsekwentna decyzja Prezesa URTiP, podtrzymująca stanowisko z dnia 29 listopada 2001 roku dotyczące stawek rozliczeń między TPSA i PTC ułatwiła zakończenie negocjacji. Ustalono również, że obecna tabela stawek za połączenia inicjowane w sieci PTC a zakańczane w sieci TPSA będzie zbliżona do wprowadzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Kwota ok. 4,5 milionów złotych, wynikająca z różnicy między stawkami ustalonymi w aneksie a stawkami określonymi w decyzji Prezesa URTiP, po których były dokonywane rozliczenia między operatorami, zostanie zapłacona przez PTC na rzecz TPSA. Podpisanie aneksu do umowy umożliwia PTC rozwiązanie rezerwy w wysokości 59 mln złotych stworzonej na ewentualne koszty rozliczeń z TPSA. Wpłynie to korzystnie na wyniki finansowe PTC w czwartym kwartale 2002 r.

W zakresie stawek rozliczeniowych za połączenia inicjowane w sieci TPSA a zakańczane w sieci PTC, uzgodniono obniżkę stawek rozliczeniowych, która nastąpi w dwóch etapach: od dnia 1 lutego 2003 roku obowiązywać będzie obniżona stawka za rozmowy w godzinach wieczornych oraz w dni wolne i święta, zaś dodatkowo od dnia 1 czerwca 2003 roku obowiązywać będzie obniżona stawka za rozmowy w godzinach szczytu. TPSA zobowiązała się do równoczesnego obniżenia cen dla swoich abonentów za rozmowy do sieci PTC.

W opinii PTC wprowadzone obniżki stanowią ważny krok w kierunku dostosowywania cen rozmów oraz stawek rozliczeniowych obowiązujących w Polsce do standardów europejskich, a także zapewnią znaczną obniżkę cen połączeń z sieci stacjonarnych do sieci komórkowych. Obniżki cen powinny przyczynić się do wzrostu ruchu telekomunikacyjnego między sieciami PTC i TPSA, a także dalszego zwiększenia liczby użytkowników telefonów komórkowych w Polsce.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Erze też taniej - porozumienie z TPSA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl