SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W internecie najbardziej znane reklamy Orange i Play

Internetowe reklamy Orange i Play są najlepiej z polskich telekomów znane przez polskich użytkowników sieci. Internauci informacji o usługach i sieciach telefonicznych szukają głównie w serwisach ich operatorów.

W internecie najbardziej znane reklamy Orange i Play

Wśród polskich internautów, którzy decydują o zakupie usługi telefonii komórkowej, ponad 90 proc. szuka informacji o poszczególnych modelach, ofertach i sieciach w internecie. Dla dwóch trzecich źródłem takich wiadomości są reklamy.


W internecie zdecydowanie najpopularniejszym źródłem informacji o telefonii komórkowej są strony konkretnych sieci czy operatorów.

Prawie 90 proc. internetowych liderów opinii w zakresie telefonii komórkowej widziało w sieci reklamę przynajmniej jednej takiej oferty. Najpopularniejszymi e-reklamami telekomów są reklamy Orange i Play. Prawie co drugi respondent kojarzy przekazy marketingowe Ery, Plusa i Heyah.

Badanie zostało przeprowadzone przez PBI na zlecenie IAB Polska od 28 listopada do 3 grudnia ub.r. metodą CAWI na grupie 1000 osób, które decydowały lub współdecydowały o zakupie oferty telefonii i/lub płatnej telewizji oraz mają telefon komórkowy albo planują jego kupno. Respondentów rekrutowano spośród panelu badawczego GfK Polonia. Strukturę grupy, według płci, wieku i wykształcenia, oparto na danych o osobach decydujących o wyborze operatora telefonu komórkowego z badania TGI Index firmy Millward Brown SMG/KRC za okres kwiecień – wrzesień 2010 roku. Grupa ta stanowi 37,4% całej próby badania TGI, co w przeliczeniu na populację Polaków w wieku 15+ daje 11,27 miliona osób. maksymalny błąd pomiaru wynosi +/-3,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W internecie najbardziej znane reklamy Orange i Play

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Play Ściemnia
A propos Play...

Ostatnie informacje prasowe dotyczące Play trochę wyprowadziły mnie z równowagi.

Sieć lansująca się na fajną, miłą i przyjazną fałszuje umowy i kłamie w reklamach…

W ramie sprzeciwu przeciwko Play propagandzie na blogu będę umieszczał ciekawsze linki prasowe dotyczące Play.

http://play-sciemnia.blog.onet.pl/

[img]http://republika.pl/blog_bd_5011260/7768592/tr/2011-uke-play.jpg[/img]
8 8
odpowiedź