SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Polsacie w grudniu reklamy najdroższe przy filmie „Kevin sam w domu”

Podobnie jak przed rokiem, w grudniu w Polsacie najwięcej kosztują reklamy w paśmie filmowym w wieczór wigilijny. Wtedy za reklamę przy tradycyjnie już tego dnia pokazywanym filmie „Kevin sam w domu” reklamodawcy zapłacą ponad 20 tys. zł więcej niż rok temu.

Article

Generalnie większość cen reklam, które pojawią się na antenie Polsatu w grudniu tego roku jest niższa niż rok temu. Zdrożały spoty jedynie przy niektórych pozycjach.

Najwięcej kosztuje emisja 30-sek. spotu przy nadawanym już od wielu lat przez Polsat w wigilijny wieczór filmie komediowym „Kevin sam w domu”. Cena wynosi 84,8 tys. zł (cena netto za spot 30-sek., bez rabatów). Rok temu reklama w tym samym bloku kosztowała 60,1 tys. zł.

Z kolei przy transmisji  Sylwestrowej Mocy Przebojów marketerzy w tym roku zapłacą mniej niż przed rokiem - maksymalnie 47,7 tys. zł (rok temu - 49,1 tys. zł).

W grudniu Polsat pokaże też transmisje z wyborów Miss Polski 2016 - 4 grudnia. Za obecność reklamową przy tej relacji trzeba zapłacić 39,7 tys. zł - taniej niż rok temu, gdy cena reklamy wynosiła 50,4 tys. zł. Dwa dni wcześniej stacja będzie emitować wybory Miss International - tutaj na spot trzeba wydać maksymalnie 34,6 tys. zł.

Do jednych z droższych reklam w grudniu należą w Polsacie także te emitowane w poniedziałkowym paśmie filmowym „Mega Hit” - w tym roku maksymalnie kosztują 54,3 tys. zł (podczas gdy rok temu najdroższa reklama kosztowała 47,5 tys. zł).

Wśród Polsatowskich seriali wciąż najdroższą reklamowo pozycją jest „Pierwsza miłość” - za obecność reklamową przy tej produkcji marketerzy zapłacą do 38,8 tys. zł (w ub.r. 37,7 tys. zł).

Emisja reklamy przy serialu „Świat według Kiepskich” to z kolei wydatek rzędu 38,4 tys. zł (rok temu 42,6 tys. zł).

Dość wysoką cenę ma także spot emitowany przy programie „Nasz nowy dom” (w niedzielne popołudnie) - kosztuje nawet 49,7 tys. zł.

Najwyższa cena reklamy przy „Wydarzeniach” wynosi 43,5 tys. zł i dotyczy emisji w dni powszednie (rok temu było to 36,3 tys. zł). W niedzielę jest taniej – cena dochodzi maksymalnie do 33,8 tys. zł (w ub.r. 34,6 tys. zł).

Z kolei za obecność reklamową przy wieczornym serwisie sportowym reklamodawcy zapłacą 44,5 tys. zł w dni powszednie ( 48,6 tys. zł w ub.r.) i 46,7 tys. zł w niedziele. Natomiast przy prognozie pogody ceny te wynoszą odpowiednio 43,5 tys. zł i 50,8 tys. zł (w ub.r. 45,9 tys. zł).

W porównaniu z grudniem ub.r. staniały reklamy przy pokazywanym w Polsacie w wigilijne popołudnie „Wielkim Kolędowaniu z Polsatem” - w tym roku za 30 sek. spot trzeba zapłacić 23 tys. zł, podczas gdy rok temu – 43,3 tys. zł.

Polsat Media jako ostatnie biuro reklamy telewizyjnej opublikowało ceny reklam na grudzień. Wcześniej zrobiły to Biuro Reklamy TVP i TVN Media. W TVP najwięcej kosztują reklamy przy „M jak miłość”, a w TVN - przy finałowym odcinku programu „Masterchef”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Polsacie w grudniu reklamy najdroższe przy filmie „Kevin sam w domu”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej deKODer
Na szczęście mam ten genialny film na DVD i mogę oglądać sobie do woli, BEZ PRZERW REKLAMOWYCH! :D
Polsat nie jest mi do niczego potrzebny. :twisted:
16 9
odpowiedź
User
K.
To już tak będzie?
Kewin sam w domu emisja w Wigilię do 2100 roku...
11 8
odpowiedź
User
filuś
Jest taka akcja "Pomóżmy dzieciom przetrwać zimę", to może stwórzmy tutaj akcję "Pomóżmy ewoluować Polsatowi"? Tak właśnie działa Nielsen, nieważne że większość oleje "Kewina", ale wskaźniki oglądalności sięgną zenitu. Z drugiej strony ja przy stole wigilijnym nie oglądam tv. Ale spróbujmy uzmysłowić Solorzowi, że są nowe filmy, które też są godne widza. Ja chętnie obejrzałbym Zwierzogród lub Gdzie jest Dory?.
9 8
odpowiedź
User
Immarsat Tech
Patology of Poland by Cyfrowy Polsat Technology Groupe
10 8
odpowiedź