SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsce powstają zagraniczne edycje „The Wall” i „All together now”

W Polsce realizowane są zagraniczne edycje programów „The Wall” i „All together now” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Zajmujemy się całą realizacją, organizacją produkcji, widownią i tłumaczeniami - mówi nam Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska.

Article

Firma Endemol Shine Polska zdecydowała się na produkcję programów, które są przeznaczane na rynki zagraniczne. Pierwszym z nich jest format „The Wall”, który realizowany jest od około roku. Do tej pory wyprodukowano wersje dla 15 różnych krajów, w tym dla Australii, Izraela, Niemiec, Finlandii, Rumunii, Rosji, Grecji czy Anglii - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

- Właśnie skończyliśmy nagrywać dla Anglii oraz wyprodukowaliśmy kolejny sezon tego teleturnieju dla Finlandii. A w ciągu najbliższych dni przyjadą do nas Czesi - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska.

Równolegle z nagraniami zagranicznych edycji tego teleturnieju firma producencka pracuje nad kolejnymi odcinkami jego polskiej edycji. „The Wall. Wygraj marzenia” oglądać można w TVP1 od września 2017 roku. Od marca br. gospodarzem formatu jest Maciej Kurzajewski, który w tej roli zastąpił Pawła Orleańskiego.

Drugim aktualnie realizowanym przez polski oddział Endemola projektem dedykowanym na zagraniczne rynki jest „All together now”. Z naszych ustaleń wynika, że dotychczas podmiot nagrał ten program dla Rumunii, ale w planach są dalsze realizacje. - W styczniu tego roku zakończyliśmy nagrania do pierwszej zagranicznej edycji „All together now”, którą w naszym studiu realizowaliśmy dla Rumunii - informuje nas Ryszard Sibilski. Jest to świetny program, który dostarcza znakomitej rozrywki nie tylko dla widzów, ale i także dla osób go tworzących, w tym jurorów i gospodarzy - dodaje.

Endemol Shine Polska aktualnie nagrywa również drugą edycję polskiej wersji muzycznego widowiska, którą w Telewizji Polsat będzie można oglądać od 6 marca br. Premierowa odsłona emitowana była jesienią ub.r.

Jak informuje nas Ryszard Sibilski, polska realizacja formatów została uznana za jedną z najlepszych na świecie. - Chodzi tutaj przede wszystkim o wysoką jakość, jaką jesteśmy w stanie zapewnić. Nasze realizacje programów podobają się zagranicznym nadawcom, którzy wracają do nas i kontynuują współpracę - mówi.

Aby nagrać program, zagraniczny nadawca do Polski musi przetransportować głównie ekipę produkcyjną, która stanowi zwykle kilka osób oraz uczestników. - Z kolei my się zajmujemy całą realizacją, organizacją produkcji, widownią i tłumaczeniami - informuje nas prezes Endemol Shine Polska.

Celem realizacji programów na zagraniczne rynki przez Endemol Shine Polska jest rozwój tej firmy, która tym samym może budować przewagę nad konkurencją. - Polski odział Endemola funkcjonuje już od ponad 20 lat, i aktualnie jest liderem na tym rynku. Chcemy utrzymać swoją wysoką pozycję, dlatego produkujemy bardzo dużo projektów, mamy też wiele pomysłów na kolejne produkcje. Musimy również dopasowywać się do rynku, oraz budować przewagę nad konkurencją, dlatego rozwijamy się w innych obszarach, takich jak np. produkcja programów na zagraniczne rynki, którą zaczęliśmy z sukcesem realizować - komentuje Sibilski.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Jake Vision w Polsce nagrywa włoską wersję „Milionerów” zwaną „Chi Vuol Essere Milionario”. Pierwszy sezon nagrywano w listopadzie i grudniu ub.r., ale w planach jest realizacja przynajmniej dwóch kolejnych edycji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Polsce powstają zagraniczne edycje „The Wall” i „All together now”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iksiński
Czyli taki The Wall nie powinien być drogi dla TVP skoro budowa scenografii i cała organizacja projektu rozkłada się przez 15 nadawców. Skoro produkuje u nas mała Finlandia, Czechy czy Rumunia to rzeczywiście cena musi być atrakcyjna.
odpowiedź
User
Szymon65h
Chyba nikt tam nie ogląda tego programu nudny jest wolę taniec z gwiazdami
odpowiedź
User
pavv
Koszt przelotu uczestników z Australii do Polski przewyższa kilkukrotnie realizację programu w Australii. Gdzie tu biznes?
odpowiedź