SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W skład WIG20 za BZ WBK wejdzie Bank Handlowy

Po wtorkowej sesji na GPW akcje Banku Handlowego zastąpią walory Banku Zachodniego WBK w składzie indeksu WIG20, poinformowała giełda w komunikacie. Z kolei na miejscu Handlowego w indeksie mWIG40 pojawi się spółka Kulczyk Oil Ventures, którą w składzie indeksu sWIG80 zastąpi DGA.

W skład WIG20 za BZ WBK wejdzie Bank Handlowy

"Na liście uczestników indeksu WIG20 w miejsce spółki BZWBK zostanie wpisana spółka HANDLOWY z pakietem 32 665 000. W indeksie mWIG40 w miejsce spółki HANDLOWY zostanie wpisana spółka KOV z pakietem 201 345 000. Natomiast w indeksie sWIG80 w miejsce spółki KOV zostanie wpisana spółka DGA z pakietem 5 445 000" - głosi komunikat.

Na liście uczestników indeksu WIGdiv w miejsce spółki BZWBK zostanie wpisana spółka ENEA z pakietem 92 272 000, podano także.

"Operacja wykreślenia akcji spółki BZWBK z portfeli wyżej wymienionych indeksów wynika z ich metodologii, zgodnie z którą w indeksach giełdowych nie mogą uczestniczyć spółki, których liczba akcji w wolnym obrocie jest niższa niż 10%" - wyjaśnia GPW w komunikacie.

Banco Santander skupił w ramach wezwania na 100% akcji BZ WBK 69,912 mln akcji tej spółki. Santander zamierzał nabyć do 73,076 mln akcji BZ WBK (czyli wszystkie walory spółki), a warunkiem powodzenia wezwania było nabycie co najmniej 51,153 mln akcji (70%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W skład WIG20 za BZ WBK wejdzie Bank Handlowy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sfcftg6
oceniaj banki i usługi bankowe:

http://ocena-banku.blogspot.com

http://ocena-kredytu.blogspot.com
8 8
odpowiedź