SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W stolicy powstanie największy prywatny szpital onkologiczny w Polsce

W I kwartale 2017 roku LUX MED otworzy szpital onkologiczny przy ul. Elbląskiej na warszawskim Żoliborzu. Ma to być jedna z największych prywatnych placówek tego typu w Polsce, która chorym na nowotwory będzie świadczyć kompleksowe usługi – od szybkiej diagnostyki, przez leczenie, po opiekę po zakończeniu hospitalizacji. – Onkologia to dziedzina, która wciąż wymaga inwestycji – podkreśla prezes Grupy.

– Inwestujemy w onkologię przede wszystkim dlatego, że widzimy duże zapotrzebowanie społeczne. Liczba zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce osiągnęła już w 2013 roku ponad 156 tys., z czego 94 tys. zakończyły się zgonem. Zachorowalność na nowotwory mamy mniejszą niż średnia w krajach europejskich, ale umieralność jest wyższa – podkreśla Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED – Dostępność usług jest dziś w Polsce ogromnym problemem i dlatego chcemy wesprzeć polskich pacjentów.

Grupa LUX MED intensywnie rozwija zakres usług onkologicznych. W 2015 roku przejęła spółkę Magodent, do której należą dwa szpitale specjalizujące się w leczeniu nowotworów i ambulatoryjna placówka onkologiczna.

– Kupiliśmy Magodent, który ma 10-letnie doświadczenie w leczeniu pacjentów onkologicznych. To nasza baza kompetencyjna, która umożliwia nam rozwój w dziedzinie onkologii. Zapotrzebowanie na usługi wykracza poza dzisiejsze możliwości infrastrukturalne Magdonetu, stąd konieczne były dalsze inwestycje – podkreśla Anna Rulkiewicz.

W sumie warszawskie szpitale przy ul. Św. Wincentego i ul. Fieldorfa  mają 120 łóżek szpitalnych i przyjmują 45 tys. pacjentów rocznie. Pod koniec I kwartału 2017 roku zacznie działać nowa placówka przy ul. Elbląskiej. Będzie to szpital z ok. 200 miejscami dla pacjentów onkologicznych, w tym ponad 30 łóżkami z przeznaczeniem na chemioterapię dzienną i siedmioma łóżkami na oddziale intensywnej terapii.

W nowej placówce dużą rolę odgrywać mają opiekunowie medyczni, których zadaniem będzie kompleksowa opieka nad pacjentami, także po opuszczeniu szpitala. Będą tu również prowadzone badania kliniczne, co pozwoli zwiększyć dostęp chorych do nowoczesnych terapii.

Szpital przy Elbląskiej będzie ósmą placówką szpitalną Grupy LUX MED.

Dołącz do dyskusji: W stolicy powstanie największy prywatny szpital onkologiczny w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl