SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Święta charytatywna "Familiada"

TVP przygotowuje dwa specjalne, świąteczne wydania teleturnieju "Familiada".

W pierwszym wydaniu drużyna prezenterek telewizyjnej Dwójki - Agata Młynarska, Katarzyna Obara, Anna Popek, Jolanta Fajkowska i Katarzyna Dowbor spotkają się z drużyną księży - dyrektorów i pracowników Caritasu z księdzem Zdzisławem Świniarskim, zastępcą dyrektora Caritas Polska, na czele.  Nagrody i wygrana z tego wydania przeznaczone będą dla Domu Opieki Caritas w Orzyszu, powstającego w przekazanych na ten cel przez władze miejskie dawnych koszarach, a przeznaczonego dla osób starszych, chorych i samotnych. To wydanie „Familiady” Dwójka pokaże w Wigilię o godz. 14.00.

Drugie wydanie specjalne poświęcone będzie kuchni i żywieniu. Drużyna smakoszy spotka się z nim z drużyną lekarzy. Pierwsza złożona będzie z prowadzących telewizyjne programy kulinarne oraz dziennikarzy piszących o kuchni i potrawach, jak m.in. Robert Makłowicz, Karol Okrasa i Agnieszka Kręglicka. Drugą drużynę stanowić będą lekarze, których specjalności związane są leczeniem chorób wywołanych m.in. niewłaściwym żywieniem: dr Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska - gastrolog, przewodnicząca Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka, pracownik naukowy Akademii Medycznej w Warszawie, prof. Marek Naruszewicz – prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą, kierownik Zakładu Farmakognozji AM w W-wie, prof. Zbigniew Wronkowski – onkolog, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Komitetu Zwalczania Raka i inni. W tym odcinku prócz pytań związanych z potrawami i zwyczajami świątecznymi będzie również krótka rozmowa z każdym ze specjalistów o tym, jak sobie pomóc jedząc to, co korzystne dla organizmu, i czego unikać, aby nie chorować. To wydanie będzie można zobaczyć w niedzielę, w pierwszy dzień Świąt, także o godz. 14.00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Święta charytatywna "Familiada"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl