SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Trójce rusza audycja o działaniach na rzecz klimatu

Radiowa Trójka rusza z emisją nowej audycji związanej z działaniami dla klimatu „Górska o Klimacie”. Poprowadzi ją Paulina Górska. 

Paulina Górska Paulina Górska

Audycja „Górska o Klimacie" będzie emitowana w poniedziałki o godz. 12.00. 

- Bardzo się cieszę z możliwości współpracy z Pauliną. Słuchaczki i słuchacze Trójki od dawna zasługiwali na opowieść o ekologii, tworzoną na bazie przekonania, że mamy obowiązek uratować świat dla nas samych, ale przede wszystkim dla naszych dzieci. Nasze wspólne zaangażowanie ma sens - zapowiada dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki, Agnieszka Szydłowska.

Paulina Górska jest dziennikarką klimatyczną, prowadzi działalność w mediach społecznościowych i podcastach. Jest ekspertką w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID i jurorką prestiżowych konkursów i festiwali, m. in. Liderek Zrównoważonego Rozwoju FORBES WOMEN, plebiscytu radiowej Czwórki „Nieprzeciętni”, Łódź Design Festival, Glamour Eco Awards i nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes", przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Trafiła na listę 100 Kobiet Roku 2022 magazynu Forbes Women. Propaguje i promuje świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste, współpracując z biznesem i instytucjami w całej Polsce.  

Zobacz: nowe prowadzące w Trójce

- Paulina Górska przygotowuje dla Trójki cykl audycji, które mają wspólny mianownik - odpowiedź na pytanie, co możemy zrobić, by nasze życie i decyzje, które podejmujemy każdego dnia - uwzględniały dobro nas wszystkich i nie szkodziły planecie. Choć świadomość problemów ekologicznych jest coraz większa to nadal (lub tym bardziej) potrzebujemy rzeczowej edukacji. Kiedyś wydawało się, że nasze zaangażowanie to przede wszystkim staranne segregowanie śmieci i rezygnowanie z używania plastiku. Jednak już wiadomo, że świadomość ekologiczna musi uwzględniać takie zagadnienia, jak bioróżnorodność, źródła energii, żywność czy rozwiązania dotyczące prowadzenia firm uwzględniające ochronę środowiska. O tym wszystkim Paulina umie opowiadać przekonująco i motywująco. Zwłaszcza ten drugi element jest bardzo ważny. Jeżeli mamy - jako ludzie - działać z poczuciem sprawczości, musimy realnie ocenić nasze możliwości. A jest ich nadal dużo – przekonuje Agnieszka Szydłowska dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Dołącz do dyskusji: W Trójce rusza audycja o działaniach na rzecz klimatu

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
robbo
bedą mówic o dziurze ozonowej, czy temat już się przejadł? i trzeba wymyśleć cuś innego.
16 4
odpowiedź
User
three
A kiedy audycja o dubajskich wojażach i samarowaniu się nutella? 😀
9 1
odpowiedź
User
Agnieszka
Słuchaczki i słuchacze Trójki od dawna zasługiwali na opowieść o ekologii, tworzoną na bazie przekonania, że mamy obowiązek uratować świat
- więcej gadania, więcej, słuchacz wytrzyma.
14 2
odpowiedź