SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wadliwe samochody

Niektóre modele samochodów marki Mercedes-Benz oraz Jaguar mogą być wadliwe - poinformowali Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedsiębiorcy.

Polscy przedstawiciele producentów poinformowali Urząd, że niektóre samochody Mercedes-Benz – model Atego i Sprinter oraz Jaguar S-Type i HJ mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników.

W autach Mercedes-Benz Atego, wyprodukowanych od stycznia 2005 roku do czerwca 2006 roku w Niemczech, możliwa jest awaria oświetlenia, poduszki powietrznej, układu sygnalizacji lub zwarcia niebezpiecznych przewodów elektrycznych. Spółka powiadomiła autoryzowane stacje obsługi Mercedes-Benz o możliwych usterkach. W Polsce do przeglądu  trafi 529 pojazdów tej marki.

Spółka poinformowała również, że w pojazdach Mercedes-Benz Sprinter wyprodukowanych na przełomie  2006/2007 w Niemczech może dojść do przerwania dopływu paliwa podczas jazdy, co może skutkować m.in. nagłym zatrzymaniem samochodu. Usterka wynika z błędu popełnionego przy produkcji. Spółka poinformowała autoryzowane salony o zaistniałych problemach. W kraju kampanią objętych jest 9 pojazdów.

Ponadto UOKiK otrzymał powiadomienie o  samochodach marki Jaguar S-Type i HJ z silnikiem Diesla, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii w latach 2004-2007. W autach  może dojść do awarii filtra, co w  skrajnej sytuacji może skutkować zapaleniem się układu wydechowego. Przedsiębiorca zawiadomił właścicieli pojazdów objętych akcją. W kraju kampanią objętych jest 29 pojazdów. W przypadku wykrycia wady, samochód zostanie bezpłatnie naprawiony.

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu - informuje Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wadliwe samochody

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl