SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wajda i Więckiewicz w reklamie OLT w zamian za sponsoring „Wałęsy”?

Według tygodnika „Wprost” w zamian za sponsorowanie filmu „Wałęsa” przez Amber Gold Andrzej Wajda i Robert Więckiewicz mieli zagrać w reklamie OLT Express. Producent filmu, Akson Studio, temu zaprzecza, ale „Wprost” twierdzi, że powiedział tak jego szef Michał Kwieciński.

Wajda i Więckiewicz w reklamie OLT w zamian za sponsoring „Wałęsy”?

W bieżącym numerze „Wprost” w artykule „Człowiek ze złota” Magdalena Rigamonti napisała, że w zamian za pieniądze od Amber Gold na realizację „Wałęsy” producenci filmu mieli nakręcić reklamy należących do Amber Gold linii lotniczych OLT Express. „Andrzej Wajda wsiada do samolotu OLT Express, leci, wysiada, Robert Więckiewicz leci tymi liniami, wysiada… Do tego urywki z planu ‘Wałęsy’, być może krótka wypowiedź reżysera. Wszystko po zmontowaniu miało trwać minutę” - opisała dziennikarka, dodając, że „wydrukowano też ulotki, plakaty, teczki do materiałów promocyjnych - wszystko reklamujące gdańską piramidę finansową”.

Takiej wersji wydarzeń w wydanym właśnie oświadczeniu zaprzeczyło produkujące „Wałęsę” Akson Studio. „Umowa sponsoringu zawarta przez Akson Studio ze spółką Amber Gold nie przewidywała ani realizacji filmu reklamowego dla OLT Express z udziałem tych osób, ani możliwości wykorzystania do tego celu jakiegokolwiek materiału z filmu ‘Wałęsa’. Pan Andrzej Wajda oraz Pan Robert Więckiewicz nigdy nie udzielili zgody na taką realizację, nigdy też nie wystąpiono do nich o udzielenie takiej zgody, ani nie prowadzono jakichkolwiek rozmów na ten temat” - twierdzi firma, oceniając, że ta część artykułu „Wprost” jest oparta na „błędnie zinterpretowanej wypowiedzi prezesa Akson Studio Michała Kwiecińskiego, której sens został wypaczony poprzez wyrwanie jej fragmentów z ich oryginalnego kontekstu”.

Na komunikat Akson Studio szybko odpowiedział redaktor naczelny „Wprost” Michał Kobosko, zapewniając, że informacje na temat udziału twórców filmu „Wałęsa” w filmie promocyjnym OLT Express zostały zaczerpnięte bezpośrednio z wypowiedzi Michała Kwiecińskiego, które nie podlegały interpretacji Magdaleny Rigamonti i pochodziły z rozmowy z Kwiecińskim. „Rozumiemy, że celem komunikatu wydanego przez Akson Studio jest chęć odwrócenia uwagi od informacji, która okazała się jedną z najczęściej cytowanych w tym tygodniu. Jest nam jednak niezmiernie przykro, że producent tej klasy, co pan Kwieciński, wycofuje się z własnych słów” - ocenił Kobosko, dodając, że redakcja „Wprost” w najbliższym czasie szczegółowo odniesie się do zarzutów Akson Studio.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wajda i Więckiewicz w reklamie OLT w zamian za sponsoring „Wałęsy”?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl