SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Waldemar Milewicz - korespondent wojenny TVP

Milewicz relacjonował wydarzenia z Bośni, Czeczenii, Kosowa, Abchazji, Rwandy, Kambodży, Somalii, Etiopii.

Był świadkiem upadku Miloszevicia w Jugosławii, wielkiej powodzi na Syberii, trzęsienia ziemi w Indiach, wojny w Afganistanie.

Jego ostatnia przed Irakiem podróż to Bliski Wschód. W kraju przygotowywał reportaże dla telewizyjnej Dwójki zatytułowane "Dziwny jest ten świat" albo serwisy dla "Wiadomości". 

Waldemar Milewicz, urodził się 20 sierpnia 1956 roku w Dobrym Mieście. W Telewizji Polskiej pracował od 3 września 1981 roku, od 1 listopada 1983 roku - w Naczelnej Redakcji Dzienników Telewizyjnych, gdzie był redaktorem i starszym redaktorem dokumentalistą, w 1988 roku pełnił obowiązki Kierownika Redakcji Wymiany i Korespondentów Zagranicznych w Dyrekcji Programów Informacyjnych, a następnie pracował jako dziennikarz. Od 16 sierpnia 1991 roku był publicystą Działu Zagranicznego Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a od 1 sierpnia 1992 roku - publicystą „Wiadomości”. Od 9 lat Waldemar Milewicz był korespondentem wojennym. Przygotowywał m.in. reportaże z Bośni, Czeczenii, Kosowa, Abchazji, Rwandy, Kambodży, Somalii, Etiopii i Iraku. Zajmował się też problematyką integracji europejskiej i bezpieczeństwa na naszym kontynencie. Waldemar Milewicz otrzymał wiele prestiżowych nagród m.in. w 2001 otrzymał tytuł Dziennikarza Roku, dwukrotnie nagrodę Grand Press (w 2000 r. i 2003 r.). Wielokrotnie otrzymywał nagrody Prezesa TVP. Z okazji 50 – lecia Telewizji Polskiej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był też laureatem nagrody „SAIS-Ciba Prize for Excellence in Journalism” przyznanej przez Johns Hopkins University w Waszyngtonie, nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz nagrody Fundacji Xawerego i Mieczysława Pruszyńskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Waldemar Milewicz - korespondent wojenny TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl