SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Walków, Losik i Sokal-Szewczyk w Money.pl, Romanowski i Wąsowski menedżerami obszaru biznesu i finansów

W najbliższych miesiącach do redakcji serwisu Money.pl (Grupa Wirtualna Polska) dołączą Marcin Walków, Angelika Sokal-Szewczyk, Marta Bellon i Jacek Losik. Natomiast stanowiska menedżerskie w obszaru biznesu i finansów w Wirtualnej Polsce obejmą Krzysztof Romanowski i Michał Wąsowski.

Marcin Walków, Angelika Sokal-Szewczyk (fot. Agnieszka Wanat)Article

Marcin Walków od listopada będzie pracował w Money.pl jako wydawca. Przez ostatnie pięć lat był związany z Business Insider Polska, a wcześniej pracował w Akademickim Radiu LUZ, „Gazecie Wyborczej” i „Gazecie Wrocławskiej”.

Walków specjalizuje się w tematach dotyczących lotnictwa cywilnego, którym poświęcił kilkaset publikacji, raportów i wywiadów. Zajmuje się też motoryzacją i szeroko pojętym transportem.

Dziennikarze z Business Insidera do Money.pl

Marcin Walków to jedna z kilku osób przechodzących do Money.pl z Business Insider Polska. Od stycznia jako redaktor prowadząca i osoba odpowiedzialna za rozwój mediów społecznościowych będzie pracowała Angelika Sokal-Szewczyk.

W Business Insider Polska pełniła funkcję social media brand managera, wcześniej pracowała w „Faktach” TVN jako wydawca online i producent social media oraz w Gadu-gadu.pl jako redaktor i wydawca. Z mediami internetowymi jest związana od 2009 roku.

Jak już informowaliśmy, do Money.pl z Business Insider Polska przechodzi także Marta Bellon. W Business Insiderze przez pięć lat była dziennikarzem i wydawcą, wcześniej pracowała w „Pulsie Biznesu”, zajmowała się tematami MŚP, samorządów i startupów. Z mediami jest związana od 12 lat.

Od października w Money.pl pracują dziennikarze Mateusz Gąsiorowski i Damian Szymański, wcześniej również związani z Business Insider Polska.

Z kolei w styczniu do redakcji Money.pl dołączy Jacek Losik, będzie zajmował się infrastrukturą transportową. Przez ostatnie trzy lata był związany z łódzkim wydaniem „Gazety Wyborczej: (pisał m.in. o komunikacji zbiorowej, inwestycjach drogowych i kolejowych), a wcześniej pracował w „Dzienniku Łódzkim”.

Romanowski i Wąsowski menedżerami obszaru biznesu i finansów

Od listopada funkcję business ownera obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce będzie pełnił Krzysztof Romanowski. Przez ostatnie pięć lat pracował jako project manager w Ringer Axel Springer Polska, odpowiadał za realizację działań komercyjnych brandu Business Insider.

Wcześniej był związany z Mediami Regionalnymi i Polska Press, zajmował się wsparciem sprzedaży i realizacją projektów specjalnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od początku grudnia zastępcą szefa obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce będzie Michał Wąsowski. Poprzednio przez pięć lat był związany z Business Insider Polska, a wcześniej z „Wprost”, NaTemat.pl i Innpoland.pl. Specjalizuje się w strategiach biznesowych, zarządzaniu i branży technologicznej.

Z kolei od września nad widocznością Money.pl w wyszukiwarkach pracuje Aleksandra Nowicka. Z branżą SEO jest związana od 12 lat, odpowiadała za rozwój projektów digitalowych w Jatomi Fitness, „Newsweek Polska” i Fintek.pl.

Od września br. redaktorem naczelnym Money.pl jest Piotr Pilewski, poprzednio zastępca redaktora naczelnego "Forbes Polska" ds. online.

- Bardzo się cieszę, że ponownie będę mógł współpracować z osobami, które są specjalistami w swoich dziedzinach. Osobami, które z jednej strony wniosą do zespołu dobrą energię, pomysły i zaangażowanie, a do samej marki - wiedzę i ogromne doświadczenie. Dzięki temu jeszcze mocniej będziemy rozwijać money.pl w stronę nie tylko najlepszego portalu ekonomicznego w Polsce, który ma informować, zaciekawiać, być specjalistyczny i użyteczny, ale i najlepszego miejsca do pracy w mediach, gdzie etos dziennikarski, wzajemny szacunek, kultura komunikacji i przede wszystkim zaufanie, będą jego podstawą - komentuje Pilewski.

Według badania Mediapanel we wrześniu br. Money.pl zanotował 6,5 mln użytkowników i 22,45 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Walków, Losik i Sokal-Szewczyk w Money.pl, Romanowski i Wąsowski menedżerami obszaru biznesu i finansów

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Disco
Kompleks WP na punkcie Onetu i Business Insidera przekroczył już wszystkie możliwe granice
odpowiedź
User
Kasia
Wygląda na personalną wycieczkę naczelny kontra naczelny.
odpowiedź
User
hrejter
Trzeba przyznać że HR WP ma rozmach.
odpowiedź