SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Walne Zgromadzenie Bankier.pl 8 marca zdecyduje o wycofaniu spółki z giełdy

Zarząd spółki Bankier.pl zwołał na 8 marca Walne Zgromadzenie spółki, które ma zdecydować o wycofaniu jej akcji z obrotu na GPW, poinformowała firma w komunikacie.

Walne Zgromadzenie Bankier.pl 8 marca zdecyduje o wycofaniu spółki z giełdy

Jedyną decyzją (poza formalnymi), którą ma podjąć Walne Zgromadzenie jest "podjęcie uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji Bankier.pl i wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym", wynika z porządku obrad.

Pod koniec stycznia główny udziałowiec spółki MIH Allegro ogłosił przymusowy wykup 8,84% akcji Bankier.pl, poinformował UniCredit CAIB Poland pośredniczący w transakcji. Cenę ustalono na 9 zł za akcję.

MIH Allegro, z południowoafrykańskiej grupy medialnej Naspers, już wcześniej ogłosiło zamiar wycofania Bankier.pl z giełdy.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku grupa Bankier.pl miała 0,27 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 2,20 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 14,29 mln zł wobec 14,77 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Walne Zgromadzenie Bankier.pl 8 marca zdecyduje o wycofaniu spółki z giełdy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl