SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wardęga liderem polskich youtuberów. Dominują kanały z żartami i gameplayami (TOP 50)

SA Wardęga jest zdecydowanie najpopularniejszym polskim autorskim kanałem youtube’owym - zarówno pod względem liczby subskrybentów, jak i wyświetleń zamieszczonych klipów. W czołówce więcej jest kanałów o grach komputerowych niż tych z treściami humorystycznymi.

Article

Według stanu sprzed tygodnia (z 9 grudnia br.) kanał Sylwestra Wardęgi ma 2,7 mln subskrybentów, a zamieszczone na nim 40 filmików zanotowało w sumie 401,3 mln obejrzeń - wynika ze statystyk przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl przez Napoleon.Cat.com.

Jest on zdecydowanym liderem w obu statystykach, z mniej więcej dwa razy lepszymi wynikami od Abstrachuje TV (1,49 mln subskrybentów i 179,4 mln odtworzeń 58 filmików), którego autorzy prowadzą też drugi kanał - Abstrachuje Plus (447,7 tys. subskrybentów i 33 mln wyświetleń klipów).

Popularność kanału Wardęgi wystrzeliła we wrześniu br. wraz z publikacją klipu z psem-pająkiem, który w br. okazał się najpopularniejszym niemuzycznym wideo na YouTubie w skali globalnej, do tej pory notując 118 mln obejrzeń. Chociaż później Wardęga zamieścił tylko jedno wideo (pod koniec października), to zanotował też najlepsze wyniki wśród polskich youtuberów w ostatnich 30 dniach: 82,3 tys. nowych subskrybentów i 19,5 mln wyświetleń klipów.

Mimo że trzy pierwsze miejsca w zestawieniach subskrypcji i obejrzeń zajmują kanały humorystyczne (SA Wardęga, Abstrachuje TV, Niekryty Kryty), to w czołowych dziesiątkach więcej jest kanałów o grach komputerowych, przede wszystkim publikujących fragmenty gier (tzw. gameplaye). Najpopularniejsze w tej drugiej grupie są Stuu Games, reZigiusz, Blowek, skkf i Let’s Play... po polsku. W ostatnim tygodniu skkf przekroczył już poziom miliona subskrybentów, jako ósmy z kanałów polskich youtuberów.

Niektórzy youtuberzy zajmujący się grami prowadzą po dwa lub nawet trzy kanały, na kolejnych zamieszczając materiały typu making of czy klipy lifestylowe. Przykładowo drugi kanał skkf ma 333 tys. subskrybentów i 23,2 mln obejrzeń klipów.

W ostatnim miesiącu na kanałach Gimper pojawiło się aż nowych 106 klipów, a na Rock Play - 100 (oba są poświęcone grom komputerowym), natomiast m.in. Wardęga, Niekryty Krytyk i Cezik nie opublikowali żadnego.

Najpopularniejszymi kanałami spoza tematyki humorystycznej i komputerowej są poradnikowy 5 Sposobów na... (1,06 mln subskrybentów, 97,1 mln wyświetleń filmików), weryfikujący reklamy i opisy produktów AdBuster (826,5 tys. subskrybentów, 87,3 mln wyświetleń), popularnonaukowy SciFun (468,4 tys. subskrybentów, 40,4 mln obejrzeń), publicystyczny Max Kolonko - MaxTV (435,8 tys. subskrybentów, 39,1 mln obejrzeń) oraz kulinarny paei100 (418,8 tys. subskrybentów, 68,9 mln obejrzeń).

W rankingu uwzględniliśmy tylko kanały tzw. youtuberów, czyli niezależnych, często pojedynczych twórców znanych przede wszystkim właśnie z działalności na YouTubie. Pominęliśmy kanały nie tylko stacji i programów telewizyjnych i radiowych, portali internetowych czy wytwórni muzycznych, lecz także pojedynczych wykonawców muzycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wardęga liderem polskich youtuberów. Dominują kanały z żartami i gameplayami (TOP 50)

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cad
"Z dupy" jest najlepszy. Będzie awansować.
odpowiedź
User
Z Dupy
"Z dupy" jest najgorszy. Będzie awansować.
odpowiedź
User
Adam
Ile Wardega płaci za takie notoryczne promo u Was? To już jest nudne!
odpowiedź