SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef byłego właściciela TVN w radzie dyrektorów Warner Bros. Discovery

Na początku kwietnia do rady dyrektorów Warner Bros. Discovery zostanie powołany Kenneth W. Lowe, który przez dwie dekady zarządzał przejętym przez Discovery koncernem Scripps Networks, właścicielem grupy TVN w latach 2015-2018.

Kenneth W. Lowe (fot. Cezary Piwowski/TVN)Article

Kenneth W. Lowe w radzie dyrektorów Warner Bros. Discovery zastąpi Roberta Bennetta, który swoją rezygnację ogłosił dwa tygodnie temu.

- Ken jest szeroko podziwianym wizjonerem mediów z niesamowitym doświadczeniem w tworzeniu, łączeniu i rozwijaniu globalnych firm medialnych. Warner Bros. Discovery ogromnie skorzysta na jego mądrości, doświadczenia i historii kierowania globalnymi podmiotami medialnymi w czasie zmian i możliwości rozwoju - podkreślił Samuel Di Piazza, szef rady dyrektorów Warner Bros. Discovery.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Kenneth W. Lowe przez ponad dwie dekady był związany z koncernem Scripps Networks. Do 2000 roku był prezesem i CEO, a przez kolejne osiem lat pełnił takie funkcje w The E.W. Scripps Company. Po tym jak w 2008 roku z tego koncernu wydzielono Scripps Networks Interactive, został CEO, prezesem i szefem rady nadzorczej nowej firmy.

Na początku 2018 roku Discovery sfinalizowało przejęcie Scripps Networks Interactive za 14,6 mld dolarów. Lowe dołączył wtedy do rady dyrektorów Discovery, był jej członkiem do kwietnia ub.r., gdy sfinalizowano fuzję Discovery z WarnerMedia.

Rada dyrektorów w amerykańskich spółkach jest organem podobnym do rady nadzorczej, kontroluje w imieniu inwestorów działania zarządu. W Warner Bros. Discovery członkami rady dyrektorów oprócz Roberta Benetta i Samuela Di Piazza są Li Haslett Chen, Richard Fisher, Paul Gould, Debra Lee, John Malone, Fazal Merchant, Steven Miron, Steven Newhouse, Paula Price, Geoffrey Yang i David Zaslav, CEO i prezes koncernu.

W trzecim kwartale ub.r. Warner Bros. Discovery przy spadku przychodów o 11 proc. do 9,82 mld dolarów zanotował 2,28 mld dolarów straty netto. Pion telewizyjny koncernu, obejmujący m.in. grupę TVN, zanotował spadek przychodów o 11 proc. (a o 8 proc. bez zmian kursów walut) do 5,21 mld dolarów. Jego zysk wyniósł w zeszłym kwartale 2,63 mld dolarów, wobec 2,71 mld dolarów pro forma rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Szef byłego właściciela TVN w radzie dyrektorów Warner Bros. Discovery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl