SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna zmiana w kierownictwie Warner Bros. Discovery Polska

Rafał Ogrodnik obejmie stanowisko dyrektora finansowego i operacyjnego (CFO i COO) Warner Bros. Discovery w naszym kraju. Przejmie rolę odchodzącego z firmy zaledwie po kilku miesiącach pracy Jarosława Wichowskiego. Ogrodnik zastąpi też Wichowskiego w zarządzie spółki TVN.

Rafał Ogrodnik i Jarosław Wichowski; fot. TVN Grupa DiscoveryArticle

Wichowski pełnił funkcję CFO i COO TVN Grupa Discovery od lutego br., czyli w okresie przygotowań do połączenia z Warner Media w Polsce. Wcześniej pracował w PwC Polska na stanowisku chief operating officer, gdzie zajmował się sprawami operacyjnymi i wsparciem biznesu. Wcześniej, przez blisko 20 lat, był związany z firmami koncernu PepsiCo - w Polsce, Europie Centralnej i Wschodniej oraz USA - gdzie był odpowiedzialny za wszelkie aspekty zarządzania finansami. Przez ponad 10 lat pełnił funkcję CFO.

Rafał Ogrodnik dołączył do Discovery w 2014 r.

Rafał Ogrodnik od lutego 2022 zajmował w globalnych strukturach Discovery stanowisko SVP Global Integration – Finance, nadzorując połączenie firmy z Warner Media od strony finansowej. Wcześniej od 2018 roku do lutego 2022 r. odpowiadał za pion operacyjny i finansowy TVN Grupa Discovery. Finansami Discovery w Polsce kierował już od 2014 r. Wcześniej zajmował podobne stanowiska w innych międzynarodowych firmach, takich jak Avon Cosmetics Europe, Sandoz Polska i British-American Tobacco.

To kolejna zmiana w polskim oddziale Warner Bros. Discovery po fuzji. W kwietniu Katarzyna Kieli objęła stanowisko president and managing directora Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN. Dotąd Kieli pełniła funkcję prezes i dyrektor zarządzającej Discovery w regionie EMEA (Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie). Teraz polski rynek wydzielono z tej struktury.

Fuzję Discovery z WarnerMedia, należącym poprzednio do AT&T, ogłoszono w maju ub.r. W grudniu bezwarunkową zgodę na transakcję wyraziła Komisja Europejska, a na początku br. fuzję zaakceptowali akcjonariusze AT&T, Federalna Komisja Handlu i Departament Sprawiedliwości USA oraz - w marcu - akcjonariusze Discovery.

TVN i HBO w jednej globalnej grupie

Wśród marek nowej grupy są takie kanały i usługi jak Discovery Channel, discovery+, Warner Bros. Entertainment, CNN, CNN+, DC, Eurosport, HBO, HBO Max, HGTV, Food Network, Investigation Discovery, TLC, TNT, TVN, TBS, truTV, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet, Science Channel, New Line Cinema, Cartoon Network, Adult Swim, Turner Classic Movies.

W Polsce do połączonej grupy należą TVN Grupa Discovery (nadawca kanałów TVN i Discovery oraz serwisu Player), a także HBO Polska (nadawca kanałów HBO i serwisu HBO Max) , kanały tematyczne Turnera jak Cartoon Network czy Warner TV oraz dystrybutor filmowy Warner Bros. Entertainment.

Dołącz do dyskusji: Kolejna zmiana w kierownictwie Warner Bros. Discovery Polska

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
koniec demokracji
PiS idzie jak burza. Jak nie ustawą to swoimi pionkami. Lis miał racje.
odpowiedź
User
Gal
Kogo to obchodzi? Taki czy inny pajac na stanowisku, co za różnica.
odpowiedź
User
Tomek
Taka biblioteka, a ciagle powtorki leca. Ilez mozna Zabojcza bron ogladac.
odpowiedź