SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Astronomiczne zarobki szefa Warner Bros. Discovery

W 2023 roku zarobki Davida Zaslava, CEO Warner Bros. Discovery wyniosły łącznie prawie 50 milionów dolarów. To o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. 

David Zaslav podczas prezentacji platformy Max, fot. Warner Bros. DiscoveryDavid Zaslav podczas prezentacji platformy Max, fot. Warner Bros. Discovery

Astronomiczne zarobki Davida Zaslava, prezesa i dyrektora generalnego Warner Bros. Discovery, wyniosły w ubiegłym roku łącznie 49,7 mln dolarów, o 26,5 proc. więcdej niż w 2022 roku.

Na tę sumę złożyło się 3 mln dolarów wynagrodzenia podstawowego, nagrody w formie akcji o wartości 23,1 mln dolarów, premia 22 mln dol. w gotówce oraz 1,6 mln dolarów w postaci innych benefitów (w tym 705 182 dolarów za usługi ochrony i 767 908 dolarów za latanie prywatnym odrzutowcem firmy).

Zobacz: David Zaslav na liście najbardziej przepłacanych dyrektorów generalnych

Podwyżki płac dla kluczowych managerów Warner Bros. Discovery

Dwucyfrowe podwyżki dostali także inni ważni managerowie Warner Bros. Discovery. Dyrektor finansowy Gunnar Wiedenfels zarobił w ubiegłym roku 17,1 miliona dolarów (+26 proc.). Globalny szef ds. przychodów i strategii Bruce Campbell dostał 18,3 miliona dolarów wynagrodzeń (wzrost o jedną trzecią rok do roku); prezes odpowiedzialny za rynki międzynarodowe Gerhard Zeiler otrzymał z firmy13,3 miliona dolarów (wzrost o 30 proc.). Najlepszą podwyżkę, aż o 43 proc., dostał w ubiegłym roku JB Perrette, dyrektor generalny obszaru streamingu i gier – jego wynagrodzenia wyniosły 20,1 miliona dolarów.

W 2023 r. roku przychody z działalności telewizyjnej i reklamowej Warner Bros. Discovery spadły o 12 proc. Koncern w raportowanym okresie wypracował 41,3 mld dolarów przychodów, co oznacza spadek o 4 proc. w ujęciu pro-forma, oraz stratę netto w wysokości 3,13 mld dol. (w porównaniu z 5,36 mld dol. w ujęciu pro-forma w 2022 r.).

Zobacz: Będą wspólne pakiety serwisów streamingowych? Zaskakujące słowa CEO Warner Bros. Discovery

Pion wytwórni filmowych zanotował spadek przychodów o 17 proc. do 3,17 mld dolarów, z czego te ze sprzedaży treści zmalały o 19 proc. do 2,93 mld dolarów. Wzrosty osiągnął jedynie segment streamingu, który w kwartał zyskał 1,8 mln subskrybentów.

Dołącz do dyskusji: Astronomiczne zarobki szefa Warner Bros. Discovery

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Peetoool
A w tvn24 cięcia na każdym poziomie. Brak repo w walii na barażach, brak premii, marme podwyżki.i ciągle odejścia. Nieźle doja ci amerykanie, a romans pans rurka z wolanem? Nikt nie reaguje
odpowiedź
User
koko
a wszystko ze sprzedazy medialnejkiły szmalu i badziewia ogłupiajacego ludzi
odpowiedź