SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Warner Bros zapłacił Atari za zrzeczenie się praw do 'Wiedźmina 2'

CD Projekt Red nie poniósł żadnych kosztów związanych ze zrzeczeniem się przez Atari praw do produkcji i dystrybucji gry „Wiedźmin 2", poinformował agencję ISB prezes Adam Kiciński.  Atari otrzymało rekompensatę od Warner Bros. Home Entertaiment (WBHE), które będzie nowych dystrybutorem gry na Amerykę Północną.

Warner Bros zapłacił Atari za zrzeczenie się praw do 'Wiedźmina 2'

„Nie możemy podać konkretnych cyfr, ale kwota, którą zapłacił Warner na rzecz Atari była znacząca, a i dla nas rachunek był pozytywny" - powiedział Kiciński. Wcześniej spółka poinformowała, że podpisała umowę z WBHE i rozwiązaniu jej z Atari.

W ramach udzielonej licencji, WBHE nabyła prawa do produkcji, wydania, dystrybucji i sprzedaży wersji pudełkowej w Ameryce Północnej oraz wersji cyfrowej gry w uzgodnionych kanałach dystrybucyjnych na okres trzech lat poczynając od momentu rozpoczęcia dystrybucji przez WBHE.

CD Projekt poinformował też, że doszedł do porozumienia z firmą Atari, która była poprzednim amerykańskim dystrybutorem 'Wiedźmina'. Częścią porozumienia była też rekompensata dla Atari, którą wypłaci Warner Bros.

„Ta płatność została już dokonana" - poinformował Kiciński. W konsekwencji umowy do CD Projekt Red wrócą prawa związane z dystrybucją pierwszej części „Wiedźmina" na cały świat.

Kiciński poinformował, że zasady według których amerykański dystrybutor „Wiedźmina" będzie rozliczał się ze spółką pozostają takie same (zależą głównie od liczby sprzedanych egzemplarzy).

Grupa CD Projekt Red (dawniej Optimus) miała 20,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 0,48 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 80,30 mln zł wobec 14,05 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Warner Bros zapłacił Atari za zrzeczenie się praw do 'Wiedźmina 2'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl