SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WARS zapowiada rozwój gastronomii kolejowej i stacjonarnego cateringu

Głównym celem spółki WARS jest rozwój gastronomii kolejowej w pociągach oraz stacjonarnych usług cateringowych - przekazał Grzegorz Bębenek, główny specjalista ds. marketingu w spółce.

Article

Wskazał on, że gastronomia kolejowa, dotyczy współpracy z głównym klientem i kluczowym Partnerem, jakim jest PKP Intercity. WARS zamierza m.in. podnosić jakość usług gastronomicznych, tak aby wpływała ona na atrakcyjność przejazdów pasażerskich pociągami PKP Intercity.

Przyznał on, że w pociągach rośnie zapotrzebowanie na usługi gastronomiczne, a spółka będzie rozwijać model franczyzowy. WARS chce też współpracować z PKP Intercity w zakresie projektowania wagonów gastronomicznych i modernizacji istniejącego zaplecza kuchennego.

Z kolei w przypadku stacjonarnych usług cateringowych WARS planuje pozyskiwać nowych klientów, brać udział w przetargach na usługi cateringowe w branżach biznesowych. Klientom indywidualnym proponuje zaś organizowanie przyjęć okolicznościowych takich jak: chrzciny, komunie, wesela.

Jak przekazał Bębenek, w przypadku restauracji stacjonarnych, WARS aktualnie posiada cztery lokale znajdujące się w Warszawie, które działają na zasadzie kantyn, z czego trzy są dostępne dla klientów z zewnątrz.

"Na tę chwilę nie zamierzamy otwierać nowych lokali w ramach bieżącej usługi gastronomii stacjonarnej" - dodał.

Wars to firma, która na rynku przewozów pasażerskich działa od 1948 roku. Obecnie obsługuje pasażerów w 103 wagonach gastronomicznych. W pociągach InterCity (IC), czyli połączeniach ekonomicznych PKP Intercity WARS oferuje usługi samoobsługowe, a w pociągach Express InterCity (EIC) i obsługiwanych pojazdami Pendolino Express InterCity Premium (EIP) oferowany jest kelnerski system obsługi.

Dziennie uruchamianych jest około 213 pociągów z wagonem gastronomicznym. WARS obsługuje ponadto 15 wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia.

Dołącz do dyskusji: WARS zapowiada rozwój gastronomii kolejowej i stacjonarnego cateringu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl