SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Warsztaty dla dziennikarzy

Warsztaty Dziennikarskie Circom Regional 2004

W poniedziałek 17 maja 2004 r. rozpoczęły się we Wrocławiu Warsztaty Dziennikarskie dla młodych dziennikarzy z całej Europy. Warsztaty organizowane są przez Telewizję Wrocław przy okazji 22. Konferencji Circom Regional, która rozpoczyna się we Wrocławiu 26 maja br. Warsztaty potrwają do 25 maja. Szkolenia mają na celu doskonalenie umiejętności dziennikarskich, poszukiwanie recepty na odpowiedzialne, niezależne i perfekcyjne warsztatowo dziennikarstwo telewizyjne. Uczestnicy będą wprowadzeni w zasady posługiwania się najnowszymi technologiami telewizyjnymi.

Tematy, które pojawią się podczas szkoleń, dotyczą wielu zagadnień związanych produkcją programu telewizyjnego:

"Jak stworzyć program informacyjny, który będzie dostosowany do potrzeb widzów, będzie rzetelny, niezależny i atrakcyjny dla odbiorców?"
"Jak wykorzystać najnowsze osiągnięcia techniki cyfrowej do tworzenia atrakcyjnych programów telewizyjnych?"
"Nowe zasady filmowania i cyfrowej obróbki obrazu."
"Jak stworzyć najważniejsze zasady pracy w zespole tworzącym program informacyjny?"

Warsztaty będą również okazją do wymiany doświadczeń między dziennikarzami pracującymi w krajach o odmiennych systemach politycznych i ekonomicznych.

W warsztatach bierze udział 24 młodych dziennikarzy z 13 krajów europejskich. Reprezentowane są stacje regionalne z Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Węgier, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii. Z ekipy TVP 3 Wrocław w warsztatach biorą udział Paulina Sitko, Maura Ładosz, Andrzej Jóźwik i Piotr Karpiński. Regionalną Trójkę reprezentują też dziennikarze z oddziałów z Krakowa, Poznania, Szczecina i Rzeszowa. W gronie osób prowadzących szkolenia i kursy znaleźli się wybitni reporterzy, dziennikarze, korespondenci, operatorzy kamer i obrazu z Wielkiej Brytanii, Walii, Francji, Niemiec, Chorwacji.

29 maja - w ostatnim dniu konferencji odbędzie się prezentacja dorobku warsztatów dziennikarskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Warsztaty dla dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl