SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wart 5 mld dolarów globalny budżety mediowy Amazona do wzięcia

Koncern Amazon rozpoczął przegląd globalnych agencji mediowych. Do wzięcia jest budżet mediowy szacowany na 5 mld dolarów. 

Według agencji badawczej COMvergence Amazon jest jednym z największych reklamodawców na świecie, a jej globalne wydatki na media wynoszą 5 miliardów dolarów.  

Obecnie za obsługę ok. połowy tego budżetu odpowiada sieć Mediabrands (w Polsce należą do niej agencje mediowe UM i Initiative). Obsługą mediową pozostałej kwoty zajmuje się we własnym zakresie Amazon. 

Około 2,4 mld dolarów to wydatki na media w Stanach Zjednoczonych. Z tego Mediabrands odpowiada za obsługę ok. 1,3 mld dolarów, a Amazon - za obsługę 1,1 mld dolarów budżetu. 

W 2017 r. Amazon skonsolidował obsługę globalnego budżetu mediowego w Mediabrands. Budżetem zarządzają członkowie kadry kierowniczej Initiative. 

- W ramach naszej regularnej działalności rutynowo przeglądamy istniejące relacje biznesowe z zewnętrznymi dostawcami i partnerami i na podstawie tych recenzji możemy podjąć decyzję o pozyskiwaniu ofert od dostawców zainteresowanych współpracą z nami . Z niecierpliwością czekamy na proces składania ofert w tym przypadku i po zapoznaniu się z zgłoszeniami ocenimy właściwe kolejne kroki dla naszych firm - poinformował rzecznik Amazona, Brad Glasser. 

Dołącz do dyskusji: Wart 5 mld dolarów globalny budżety mediowy Amazona do wzięcia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl