SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wartość polskiego rynku HR w 2009 r. spadła o kilka procent

Wartość polskiego rynku HR w 2009 r. spadła prawdopodobnie o kilka procent wobec poprzedniego roku, wynika z wypowiedzi dyrektor generalnej Adecco Poland Anny Wicha. Przychody Adecco Poland w minionym roku nie zmieniły się znacząco wobec poziomu zanotowanego rok wcześniej.

"Z wstępnych danych wynika, że wartość rynku spadła o kilka procent" - powiedziała Wicha dziennikarzom. Dodała, że część firm nie przesłała jeszcze danych do organizacji branżowej, ale największe już to zrobiły.

W 2008 r. przychody Adecco Poland wyniosły 224 mln zł. Wicha poinformowała, że dane za 2009 r. są obecnie audytowane, ale poziom przychodów nie zmienił się znacząco rok do roku.

Adecco Poland podało, że w 2009 r. obsadziło 28 tys. miejsc pracy.

Firma poinformowała też, że Adecco zakończyło proces przejęcia MPS Group (transakcja miała wartość 782 mln euro), które w Polsce działała jako Modis.

Wicha poinformowała, że strategia Adecco Poland na 2010 r. zakłada, że spółka zostanie liderem rynku HR w Polsce m.in. pod względem przychodów - obecnie zajmuje drugą pozycję.

"Dziś wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem rozwoju na ten rok jest dla nas wzrost organiczny" - zaznaczyła Wicha. Nie wykluczyła jednak całkiem akwizycji na rynku polskim, lub rozpoczęcia procesu akwizycji, który mógłby się zakończyć w przyszłym roku.

Firma zapowiedziała też, że w 2010 r. otworzy nowe biura. Ma ich powstać od trzech do pięciu, w takich miejscowościach jak: Toruń, Częstochowa, Tarnów, Zielona Góra lub Nowa Sól.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wartość polskiego rynku HR w 2009 r. spadła o kilka procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl