SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Washington Post" planuje zwolnić 240 osób

"The Washington Post", największa i najstarsza gazeta codzienna w USA, planuje redukcję zatrudnienia o 240 pracowników z powodu konieczności cięcia kosztów działalności.  

W mailu do zespołu "The Washington Post" tymczasowa dyrektor generalna Patty Stonesifer przekazała, że firma przygotowała plan dobrowolnych odejść pracowników wybranych stanowisk i działów, nie precyzując, o które chodzi. Jeśli pracownicy nie zgodzą się na zaproponowany plan, zostaną zwolnieni. Propozycja zostanie przedstawiona większej grupie pracowników i ma doprowadzić do redukcji zatrudnienia o 240 osób.  

Kwalifikujący się do planu dobrowolnych odejść pracownicy mieli zostać powiadomieni o opcjach po spotkaniu całego zespołu w środę rano, w nadchodzących tygodniach mogą zdecydować się na odrzucenie lub zaakceptowanie planu odejścia.

Gazeta zdecydowała się na plan dobrowolnych odejść, aby uniknąć "trudniejszych działań, takich jak zwolnienia - sytuacji, której wspólnie staramy się uniknąć" - podkreśliła Patty Stonesifer.

Wtorkowa wiadomość była zaskoczeniem. The Washington Post Guild, związek reprezentujący pracowników Post, napisał, że jest „wściekły” tą decyzją i „zaniepokojony losem naszych oddanych, błyskotliwych kolegów”.

„Nie możemy pojąć, jak gazeta The Post, należąca do jednego z najbogatszych ludzi na świecie, zdecydowała się zrzucić konsekwencje swojego niespójnego biznesplanu i nieodpowiedzialnie szybkiego rozwoju na ciężko pracujących ludzi, dzięki którym ta firma działa” – dodał związek w swoim piśmie. oświadczenie udostępnione we wtorek na X, platformie znanej wcześniej jako Twitter.

Stonesifer został tymczasowym dyrektorem generalnym The Post po odejściu w czerwcu wieloletniego wydawcy Freda Ryana. Ryan stał na czele publikacji przez prawie dziesięć lat i został mianowany rok po zakupie The Post przez założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, w 2013 roku.

"The Washington Post" zatrudnia obecnie około 2500 pracowników.

Coraz mniej subskrypcji

Liczba subskrypcji "The Washington Post" spadła w ostatnich latach - obecnie ma około 2,5 miliona abonentów, w porównaniu z wysokim poziomem 3 milionów abonentów na koniec 2020 r.

Szef Amazona Jeff Bezos, który w 2013 roku zapłacił za gazetę 250 milionów dolarów, już wcześniej mówił, że chce, aby gazeta przynosiła zyski. Tymczasem na koniec roku zanosi się na sporą stratę.

Dołącz do dyskusji: "Washington Post" planuje zwolnić 240 osób

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lilo
Lepiej nie czytać żadnych książek, niż czytać chłam polecany przez redaktorkow od tzw. " kultury" przez małe k. Dziwię się, że tak łatwo ulegają powiedzmy " perswazji" wydawców, którzy pier..., że myuszą wydawać chłam, żeby mieć na rzeczy bardziej wartościowe, a tak naprawdę samo go lubią, jeszcze bardziej niż ich czytelnicy.
odpowiedź