SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wasz Sklep Spar chce otwierać 50 sklepów w Polsce rocznie

Wasz Sklep Spar (Spar Group) zakłada, że do sieci rocznie będzie dołączać przynajmniej 50 nowych sklepów.

Sieć sklepów działająca pod marką Wasz Sklep Spar ma plan w ciągu czterech kolejnych lat rozrosnąć się do 400 placówek w Polsce. Detalista będzie zaopatrywać sklepy z dwóch, a docelowo trzech centrów dystrybucyjnych.

Wasz Sklep Spar planuje wspierać detalistów także w obszarze działań promocyjnych i marketingowych oraz produktami marki własnej.

–  Uważamy, że idea dobrowolnej sieci partnerskiej jest szczególnie kusząca dla detalistów, ponieważ mogą oni do nas dołączyć, korzystać z naszego know how oraz infrastruktury, a jak im się nie spodoba – zawsze mogą się wycofać. Propozycję mamy dla każdego. Chcemy, aby nasz system logistyczny pozwalał skutecznie i po minimalnych kosztach zaopatrywać wszystkie placówki w całej Polsce. Magazyn w Koninku pod Poznaniem już przestał nam wystarczać. W 2020 r. rozbudujemy sieć o dwa duże centra logistyczne. Przygotowujemy do uruchomienia obiekt w Starych Gnatowicach pod Warszawą. W pasie między Krakowem a Katowicami pracujemy nad lokalizacją trzeciej bazy magazynowo-dystrybucyjnej. Taka infrastruktura pozwoli obsłużyć pięcioletni plan rozwoju sieci, który jawi się bardzo optymistycznie. Założenie 400 sklepów jest według nas umiarkowaną prognozą – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Spar Group jest wyłącznym operatorem licencji Spar na terenie Polski.

Spar z marką własną

Niedawno Wasz Sklep Spar rozpoczął współpracę z Omni Global Sourcing Solutions Inc. oraz Daymon Worldwide Inc. przy wdrażaniu marki własnej. Jej wolumen liczy już ponad 100 produktów z kilkunastu kategorii. 

Spółka Spar Group Ltd. jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. Działa w RPA oraz innych krajach afrykańskich, w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii. Sieć handlowa Spar International powstała na początku lat 30. XX wieku w Holandii. Obecnie pod tym szyldem działa ponad 12,5 tys. sklepów w ponad 40 krajach świata.

Dołącz do dyskusji: Wasz Sklep Spar chce otwierać 50 sklepów w Polsce rocznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl