SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Według raportu Kurskiego Telewizja Polska dopłaciła ponad 2,2 mln zł do produkcji „Tomasz Lis na żywo”

Z przygotowanego na zlecenie prezesa Jacka Kurskiego „Raportu Otwarcia TVP” wynika, że ośmioletnia emisja programu publicystycznego „Tomasz Lis na żywo” w TVP2 przyniosła publicznemu nadawcy stratę w wysokości ponad 2,2 mln zł.

Tomasz Lis, fot. akpa Article

Audyt, do którego dotarł tygodnik „Warszawska Gazeta”, ujawnił, że zyski z reklam sprzedawanych przy programie nie wystarczały na pokrycie kosztów produkcji i promocji „Tomasz Lis na żywo”. Cennikowo przez 8 lat sprzedano reklamy na łączną kwotę około 160 mln zł, ale po rabatach do kasy TVP miało wpłynąć około 52 mln zł.

W tekście Cezarego Łazarewicza, opublikowanym na blogu Andrzeja Bobera w serwisie Wirtualnemedia.pl, dziennikarz podaje, że w 2008 roku TVP płaciła firmie Deadline Productions (należącej do Tomasza Lisa) 93,2 tys. zł brutto za wyprodukowanie jednego odcinka programu „Tomasz Lis na żywo”. Każdy odcinek kosztował jednak TVP ponad 200 tys. zł, ponieważ Agencja Informacji TVP dodatkowo dokładała 108,9 tys. zł brutto.

Z raportu otwarcia wynika, że w latach 2008-2016 koszt produkcji zewnętrznej przez Deadline Productions wyniósł sumarycznie 17,3 mln zł, a koszt produkcji wewnątrz TVP - 18,7 mln zł. Firma Tomasza Lisa odpowiedzialna była za "wkład merytoryczny" do projektu, zaś Telewizja Polska - za sprzęt, studio i pracowników obsługujących nagranie. Promocję „Tomasz Lis na żywo” (obejmującą przede wszystkim autopromocję na antenie TVP2) wyceniono na 18 mln zł. W efekcie nadawca dopłacił do projektu ponad 2,2 mln zł.

Telewizja Polska potwierdziła tygodnikowi „WG”, że całościowy bilans kosztów i przychodów produkcji programu „Tomasz Lis na żywo” jest ujemny. - Projekt przyniósł stratę dla TVP - przekazało centrum informacji TVP.

Ostatni odcinek programu „Tomasz Lis na żywo” w TVP2 wyemitowano 25 stycznia br., obejrzało go średnio 2,9 mln widzów.

Obecnie dziennikarz prowadzi własny cotygodniowy program w serwisach Onet.pl i Newsweek.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Według raportu Kurskiego Telewizja Polska dopłaciła ponad 2,2 mln zł do produkcji „Tomasz Lis na żywo”

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosia
Audyt robili pisowcy a dotarła do niego pisowska szczekaczka :D
odpowiedź
User
fran
przeciez teraz nikt nie uwierzy w jakies audyty pisowskich podnózków
odpowiedź
User
gosc
nie wiem czy to prawda bo to pisowcy robili ten audyt ale 2,2 mln na 8 lat to nie jest duzo teraz bedziemy placuic haraczy 2,2 mld NA ROK
74 80
odpowiedź
User
xDxDxD
ojojoj jak mi przykro, po nowym roku odbiją sobie te miliony w haraczu audiowizualnym na TVPIS
71 63
odpowiedź
User
frr
no dobra ale do 2010 to pisowcy rządzili tv i to oni mu zapewnili takie warunki
64 56
odpowiedź