SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Weekend.gazeta.pl rusza z projektem reporterskim „Polska Stories”

Redakcja Weekend.gazeta.pl chce szukać i szkolić młodych reporterów i reporterki. Serwis ogłosił właśnie nabór do projektu „Polska Stories”, w ramach którego dziesięciu autorów weźmie udział w spotkaniach doskonalących warsztat dziennikarski pod okiem reportażystki Olgi Gitkiewicz, a następnie opublikuje własne teksty na stronie głównej Gazeta.pl.

(fot. materiały prasowe)Article

Serwis Weekend.gazeta.pl rozpoczął zbieranie zgłoszeń do programu „Polska Stories” dla młodych reporterów i reporterek. Dziesięciu autorów wyłonionych w dwuetapowej rekrutacji weźmie udział w cyklu dziennikarskich szkoleń prowadzonych przez Olgę Gitkiewicz, której reporterskie książki nominowane były m.in. do Nagrody Nike i Grand Press, a także zaproszonych do projektu gości. Warsztaty pomogą uczestnikom i uczestniczkom w doskonaleniu ich umiejętności dziennikarskich.

„Dzięki projektowi »Polska Stories« chcemy dać głos młodemu pokoleniu reporterów i reporterek z całej Polski oraz dowiedzieć się, jakie historie z ich perspektywy są warte opowiedzenia czytelnikom naszego magazynu. Uczestnikom programu zapewniamy kilkuetapowe bezpłatne szkolenie w fachu reporterskim. Gwarantem jakości całego procesu jest Olga Gitkiewicz” – mówi cytowana w komunikacie Anna Budyńska, redaktor naczelna Weekend.gazeta.pl.

Każdy z uczestników programu „Polska Stories” zostanie objęty kompleksową opieką redaktorską w trakcie pracy nad własnym reportażem, który zostanie opublikowany na Gazeta.pl. Wszystkie teksty biorące udział w projekcie będą promowane na stronie głównej portalu oraz w jego serwisach społecznościowych. Zwieńczeniem projektu „Polska Stories” będzie wyłonienie najlepszego materiału przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele redakcji Weekend.gazeta.pl.

„Ze mną też podzieliło się kiedyś doświadczeniem wiele osób i jestem im za to bardzo wdzięczna. Uważam, że trochę się zasiedzieliśmy w wygodnych rozwiązaniach, w patrzeniu na Polskę z Warszawy, w szukaniu klikalnych i szokujących, a nie rzeczywiście ważnych tematów, zresztą w sposobie opowiadania również. Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem, ale ze świadomością, że nie ma uniwersalnych patentów reporterskich, a każda pisząca osoba ma inną wrażliwość i temperament” – mówi Olga Gitkiewicz.

W programie mogą uczestniczyć osoby do 30. roku życia, które mają już na koncie publikacje o charakterze dziennikarskim na łamach dowolnych środków masowego przekazu, w tym w serwisach internetowych, na blogach, w dziennikach lub czasopismach, a także nie są na stałe związane z żadną ogólnopolską redakcją lub ich doświadczenie w pracy dziennikarskiej nie przekracza 5 lat. Udział w projekcie jest bezpłatny, a jego uczestnicy otrzymają wynagrodzenie za opublikowane reportaże.

Zgłoszenia do projektu „Polska Stories” można wysyłać do niedzieli, 15 maja za pośrednictwem strony Weekend.gazeta.pl/polskastories

Jak wynika z badania Mediapanel, w marcu strona główna Gazeta.pl miała 4,36 mln użytkowników (wzrost o 8,7 proc. w porównaniu do lutego br.), 14,56 proc. zasięgu oraz 36 minut i 43 sekundy średniego czasu korzystania (wzrost o 13,4 proc.).

 

Dołącz do dyskusji: Weekend.gazeta.pl rusza z projektem reporterskim „Polska Stories”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Poland
skoro Stories, to dlaczego Polska a nie Poland ?
odpowiedź
User
Rumburak
skoro Stories, to dlaczego Polska a nie Poland ?

Bo pewnie projekt będzie w języku pol-inglisz 🤣
odpowiedź
User
Rumburak
Teraz już nic nie może być po polsku, wszędzie tylko bełkot angielski.
odpowiedź