SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WeNet – Twój Doradca Internetowy. 30 lat doświadczenia i współpracy z MSP

WeNet to największy w Polsce zespół Doradców Internetowych. Jako jedyni w Polsce oferują usługę stworzenia i jednoczesnego zarządzania stroną internetową. Są również największym w kraju podmiotem, który zajmuje się pozycjonowaniem stron i marketingiem lokalnym online oraz należy do grona firm ze statusem Partnera Premium Google. Z usług WeNet korzysta już ponad 48 000 małych i średnich firm. WeNet to 1300 specjalistów w całym kraju i 30 lat doświadczenia w promocji polskich firm.

Article

WeNet to połączone i na nowo zdefiniowane kompetencje CS Group Polska, właściciela pkt.pl i Panoramy Firm. Spółka ma ogromne zaplecze technologiczne i specjalistyczną wiedzę, którą chce przekładać na rozwój biznesów swoich Klientów. Celem jest skupienie się na działalności online i to, by przedsiębiorcy zaczęli myśleć o działaniach w sieci jako szansie na rozwój. Chcąc tę szansę dobrze wykorzystać powinni wspierać się specjalistami. A takimi specjalistami są pracownicy WeNet.
 
WeNet działa na bardzo konkurencyjnym rynku, wśród wielu podmiotów świadczących usługi z poziomu agencji interaktywnych, domów mediowych oraz spółek technologicznych oferujących rozwiązania w modelu SAS. Trudno jest wyróżnić się w tak zatłoczonym i różnorodnym segmencie. Stąd pojawiła się potrzeba zdefiniowania roli Doradcy Internetowego, specjalisty, który pomoże przedsiębiorcy dobrać właściwe i skuteczne rozwiązania w dziedzinie komunikacji firmy w Internecie. To także potrzeba zdefiniowania nowego zawodu, dla osoby która na równi ze specjalistami z innych dziedzin (prawnik, księgowa, doradca podatkowy) potrafi fachowo wesprzeć przedsiębiorcę w konkretnym aspekcie prowadzenia biznesu.

Naturalnym jest, że właściciel firmy korzysta z pomocy ekspertów w specjalistycznych dziedzinach, które są niezbędne do funkcjonowania jego firmy. Gdy szuka porady księgowej idzie do księgowej, a gdy szuka porady prawnej idzie do prawnika. WeNet chce by przedsiębiorca szukając osoby do pomocy w Internecie poszedł do doradcy internetowego. Doradca Internetowy zajmie się kompleksowo obecnością firmy w Internecie.

W WeNet przedsiębiorca dostaje do obsługi swojego własnego opiekuna, człowieka od Internetu, który doradzi, wytłumaczy, wesprze, a kiedy potrzeba poda pomocną dłoń.

Od lat działamy na polskim rynku. Teraz pod nowym szyldem WeNet

WeNet to firma, która od lat oferuje skuteczne rozwiązania w zakresie marketingu online i sprzedaży online dla biznesu, a w pakiecie posiada wszystkie usługi internetowe. WeNet pomoże stworzyć stronę internetową, zadbać o jej pozycjonowanie i marketing lokalny online. Stworzy profesjonalny e-sklep, pomoże usprawnić komunikację z klientem, zadba także o hosting stron internetowych. WeNet tworzy również największe bazy informacji o polskich firmach – serwisy pkt.pl i panoramafirm.pl.
 
WeNet to zespół profesjonalnych Doradców Internetowych, działający na rynku od prawie 30 lat. Doradza firmom, proponuje i wdraża odpowiednie rozwiązania dla biznesu. Pomaga przedsiębiorcom docierać do klientów, zdobywać widoczność w Internecie i zwiększać sprzedaż.   

Doradcę Internetowego WeNet wyróżnia doświadczenie, wiedza i niezawodność. Pomaga on firmom promować ich wizerunek, zaistnieć na mapie lokalnego biznesu i wyróżnić się na tle konkurencji. Wykorzystuje do tego nowoczesne rozwiązania i narzędzia, które umożliwiają przedsiębiorcom rozwój.

Specjaliści pomagają małym i średnim firmom skutecznie działać w Internecie

W ofercie są m.in.: budowa stron internetowych, budowa sklepów online, pozycjonowanie, kampanie promocyjne w Internecie. WeNet oferuje też sprawdzone narzędzia, które ułatwiają komunikację z klientami. Są to np. chat, wirtualny asystent czy callback. Doradca Internetowy indywidualnie dopasowuje narzędzia, tak, aby odpowiadały potrzebom danego biznesu. Dzięki temu firma może zdobywać nowych klientów, ale także mieć lepszy kontakt ze swoimi obecnymi klientami.

Bez względu na to, czy prowadzisz mniejszą, czy większą firmę, koniecznie musisz zadbać o swoje miejsce w sieci. Podstawą działalności każdego przedsiębiorstwa jest posiadanie firmowej strony WWW. Zgodnie z badaniem Mediapanel w październiku liczba internautów wyniosła 29,6 mln. Użytkownicy szukają w sieci informacji o produktach i usługach. Warto więc wykorzystać tę szansę i przedstawić swoją ofertę w Internecie, aby dać się odnaleźć swoim potencjalnym klientom.

Doradca Internetowy pomaga klientowi na każdym etapie współpracy i udziela niezbędnego wsparcia. W razie pytań czy wątpliwości zawsze jest do dyspozycji klienta. Działa razem z grupą specjalistów, takich jak: graficy, programiści, specjaliści SEO, copywriterzy, specjaliści od Social Mediów, planerzy, prawnicy, eksperci od hostingu.

W WeNet pracują doświadczeni doradcy, którzy pomagają swoim klientom wejść w świat marketingu internetowego oraz prowadzić sprzedaż w sieci. Z usług korzysta już 48 tys. klientów. Zatrudnia ponad 1300 ekspertów w całej Polsce i działa na rynku już od 30 lat.

Profesjonalne doradztwo pomaga zwiększyć sprzedaż i pozyskiwać nowych klientów. WeNet przygotuje odpowiednie rozwiązania, które sprawią, że marka stanie się rozpoznawalna na lokalnym rynku. WeNet zadba o lepszą pozycję firmy w sieci. Pomoże też stworzyć Twoją kampanię promocyjną w Internecie. W ofercie są między innymi dedykowane kampanie reklamowe online.
 
WeNet Group S.A. oferuje również Program Rozwoju Kontaktów Między Przedsiębiorcami.  Udostępnia serwisy internetowe panoramafirm.pl, pkt.pl i biznesfinder.pl, dzięki którym każdy użytkownik serwisu może w łatwy sposób bezpłatnie wyszukać opublikowane w formie wizytówki informacje o firmach działających na polskim rynku, o oferowanych przez nie usługach i produktach, a także w razie zainteresowania nawiązać z daną firmą kontakt handlowy.

Kompleksowe wsparcie WeNet.pl: strona www, marketing, e-commerce

WeNet wspiera zarówno małych, jak i średnich przedsiębiorców w rozwijaniu ich biznesu. Zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem stronami internetowymi i ich pozycjonowaniem, tworzeniem i obsługą sklepów internetowych. Dzięki wsparciu WeNet, wielu przedsiębiorców może powiększyć swój biznes.

- Po wsparcie w pozycjonowaniu zwróciłem się do WeNet.pl i tak działamy około czterech lat. Na pewno teraz klienci z Internetu to więcej niż połowa. Strona internetowa powstała na samym początku mojej działalności. Wtedy pozycjonowanie było bardzo proste, bo byłem jedynym oferującym tę usługę we Wrocławiu. W ciągu miesiąca strona była na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania. Później – po dwóch, trzech latach – gdy rozkręciła się konkurencja ten wskaźnik zaczął nieco spadać. Teraz stworzyliśmy markę rozpoznawalną w sieci – mówi Tomasz Słomiński, właściciel firmy Regeneracja DPF FAP. - Teraz działam za pośrednictwem wielu kanałów. Mam stronę internetową, na której są informacje o firmie i blog, wizytówkę w Google Moja Firma, wizytówki w katalogach firm, profil na Facebooku, a nawet wideo prezentację na YouTube. Wszystkim zajmuje się WeNet.pl – dodaje.

WeNet stworzy profesjonalny e-sklep, pomoże usprawnić komunikację z klientem, zadba także o hosting stron internetowych.

- WeNet jest trzecią firmą, która projektowała dla nas stronę internetową. Dwie poprzednie współprace ze wcześniejszymi firmami, nie były niestety ani efektywne, ani efektowne. Obecnie jestem zadowolona z naszej strony i z pozycjonowania, które naprawdę dużo daje – mówi Ewa Olesiewicz-Derewońko właścicielka salonu Orchidea, linergistka i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem. - Na pewno dużo osób trafia do nas z mediów społecznościowych i z polecenia innych. Zresztą obecnie nie wyobrażam sobie nie istnieć w sieci. Mamy stronę internetową, na której umieszczam wiele informacji, na przykład dotyczących szkoleń czy zabiegów. Dzięki temu klientki wiedzą, jak przygotować się do wizyty u nas. Za doradztwo internetowe odpowiada WeNet i cieszę się, że mój profesjonalny biznes jest w rękach profesjonalistów – dodaje.

WeNet z prestiżowym statusem Partnera Google Premium i PrestaShop

WeNet ma status Partnera Google Premium, który przyznaje się firmom, które wyróżniają się wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu marketingu internetowego.
WeNet, żeby dostać ten prestiżowy status, musiał spełnić konkretne wymagania.

Skuteczność, czyli potencjał kampanii na poziomie minimum 70% optymalizacji. Dzięki wymaganiom dotyczącym skuteczności masz pewność, że Twoja agencja potrafi efektywnie konfigurować i optymalizować kampanie Google Ads pod kątem osiągania jak najlepszych wyników dla klientów.

Certyfikaty, czyli udokumentowana wiedza i umiejętności pracowników. Oznacza to, że ponad połowa doradców klienta ds. strategii na koncie menedżera Google Ads zarejestrowanym w programie Google Partners posiada certyfikaty Google Ads. Chodzi o kampanie w sieci wyszukiwania, kampanie w sieci reklamowej, kampanie wideo, kampanie produktowe lub kampanie promujące aplikacje.

Przyznanie statusu Partnera Google, potwierdza, że WeNet maksymalizuje sukces kampanii swoich klientów, stymuluje ich rozwój dzięki zarządzaniu ich kampaniami, a także ma certyfikaty potwierdzające umiejętności i doświadczenie w dziedzinie Google Ads. Jako Partner Google mamy dostęp do większej liczby korzyści, takich jak możliwość używania logo Partnera Google na stronie internetowej i w materiałach marketingowych

30 lat doświadczenia w nowej odsłonie

WeNet to udany przykład transformacji biznesu od firmy działającej przede wszystkim w offline do Doradcy Internetowego polskich małych i średnich przedsiębiorstw, dysponującego kompletem produktów w zakresie marketingu online i ecommerce koniecznych do skutecznego działania firm w online.

pkt.pl i panoramafirm.pl to katalogi internetowe zawierające informacje o firmach, produktach i usługach dostępne poprzez internetowe serwisy www istniejące nieprzerwanie od 1999 roku. Do 2011 bazy firm pojawiały się również w formie drukowanej jako Polskie Książki Telefoniczne i katalog Panoramy Firm.   W latach 2016 – 2019 marka pkt.pl i była istotną częścią grupy kapitałowej CS Group Polska S.A. która jako wiodący partner MSP oferowała zintegrowane strategie zarządzania widocznością polskich firm w Internecie. W 2019 roku do CS Group dołączyła Panorama Firm. W listopadzie 2021 roku CS Group Polska zmieniła w się w markę WeNet.

Michał Wrzesiński

Prezes Zarządu WeNet Group S.A.
Związany z firmą od 2014 roku jako Członek Zarządu i Dyrektor Strategii Rozwoju, od 2018 Prezes Zarządu Panorama Firmy Sp. z o.o. Od stycznia 2020 roku Prezes Zarządu CS Group Polska S.A. Odpowiadał m. in. za transakcje i proces konsolidacji CS Group Polska S.A. i Panorama Firm sp. z o.o.
Wcześniej przez wiele lat związany z rynkiem kapitałowym, zrealizował ponad 50 transakcji fuzji i przejęć i IPO o wartości ponad 1 mld EUR, był założycielem i Prezesem Domu Maklerskiego Navigator i Partnerem Zarządzającym Navigator Capital, wcześniej był m. in. Dyrektorem Corporate Finance w Rabobank i Partnerem w Concordia (obecnie Haitong Bank).
Działalność zawodową łączy z pasją naukową - w 2008 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie jest Profesorem w Instytucie Finansów.