SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Weterani. Wyrwani śmierci” podnoszą oglądalność Fokus TV

Pierwszy trzy odcinki dokumentalnego serialu „Weterani. Wyrwani śmierci” oglądało średnio 72 tys. widzów. Cykl podnosi oglądalność swojego pasma, a jeszcze wyższą widownię notują odcinki powtórkowe. - Wyniki te stanowią dla nas zachętę do produkowania programów o unikatowej tematyce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny w pionie telewizyjnym Grupy ZPR Media.

Article

Dokumentalny serial „Weterani. Wyrwani śmierci” na antenie Fokus TV pokazywany jest w czwartki o godz. 22.00, począwszy od 25 maja 2017 roku. Średnia widownia trzech pierwszych odcinków cyklu wyniosła 72 tys. osób. Przełożyło się to na 0,55 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 0,71 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę.

Najwięcej widzów zgromadził trzeci odcinek, który zgromadził przed telewizorami 102 tys. oglądających.

Z informacji przekazanych naszemu portalowi przez nadawcę wynika, że serial podnosi widownię swojego pasma względem poprzednich tygodni o 66 proc. w grupie 4+ i 148 proc. w 16-49.

Jeszcze wyższe wyniki oglądalności notują powtórkowe emisje, które oglądać można w czwartki o 22.20, czyli tuż po premierowych odcinkach. Ich średnia widownia wynosi 94 tys. osób co przekłada się na odpowiednio 0,85 proc. i 1,12 proc. udziału w rynku.

Przynajmniej przez 1 minutę „Weteranów” do tej pory oglądało 1,57 mln osób (jest to zasięg skumulowany zarówno premier, jak i wszystkich emisji powtórkowych w okresie od 25 maja do 8 czerwca).

- Jesteśmy zadowoleni z wyników oglądalności serialu, który przyciągnął dużą ilość widzów szczególnie podczas emisji trzeciego premierowego odcinka, ale też zdecydowanie poprawił oglądalność pasma emitowanego o godz. 22.00 - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny w pionie telewizyjnym Grupy ZPR Media. - Wyniki te stanowią dla nas zachętę do produkowania programów o unikatowej tematyce dotąd szeroko nie wykorzystywanej w produkcji programów telewizyjnych, wymagającej dużego nakładu czasu i pracy - dodaje.

„Weterani. Wyrwani śmierci” to produkcja własna Fokus TV. Bohaterami 8-odcinkowego cyklu są polscy żołnierze, którzy zostali ciężko ranni podczas misji w Afganistanie. Producentem wykonawczym serialu jest Tiburon Film.

Udział Foku TV w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w maju br. wyniósł 11,43 proc.

Dołącz do dyskusji: „Weterani. Wyrwani śmierci” podnoszą oglądalność Fokus TV

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
I to jest to a nie powtórki powtórek jak na innych kanałach
odpowiedź
User
weterani
Weterani to produkcja zapoczątkowana i produkowana przez Ewę Lampart i jej ekipę. Sukces przypisuje sobie ktoś inny
odpowiedź