SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Weterani. Wyrwani śmierci” podnoszą oglądalność Fokus TV

Pierwszy trzy odcinki dokumentalnego serialu „Weterani. Wyrwani śmierci” oglądało średnio 72 tys. widzów. Cykl podnosi oglądalność swojego pasma, a jeszcze wyższą widownię notują odcinki powtórkowe. - Wyniki te stanowią dla nas zachętę do produkowania programów o unikatowej tematyce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny w pionie telewizyjnym Grupy ZPR Media.

Article

Dokumentalny serial „Weterani. Wyrwani śmierci” na antenie Fokus TV pokazywany jest w czwartki o godz. 22.00, począwszy od 25 maja 2017 roku. Średnia widownia trzech pierwszych odcinków cyklu wyniosła 72 tys. osób. Przełożyło się to na 0,55 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 0,71 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez nadawcę.

Najwięcej widzów zgromadził trzeci odcinek, który zgromadził przed telewizorami 102 tys. oglądających.

Z informacji przekazanych naszemu portalowi przez nadawcę wynika, że serial podnosi widownię swojego pasma względem poprzednich tygodni o 66 proc. w grupie 4+ i 148 proc. w 16-49.

Jeszcze wyższe wyniki oglądalności notują powtórkowe emisje, które oglądać można w czwartki o 22.20, czyli tuż po premierowych odcinkach. Ich średnia widownia wynosi 94 tys. osób co przekłada się na odpowiednio 0,85 proc. i 1,12 proc. udziału w rynku.

Przynajmniej przez 1 minutę „Weteranów” do tej pory oglądało 1,57 mln osób (jest to zasięg skumulowany zarówno premier, jak i wszystkich emisji powtórkowych w okresie od 25 maja do 8 czerwca).

- Jesteśmy zadowoleni z wyników oglądalności serialu, który przyciągnął dużą ilość widzów szczególnie podczas emisji trzeciego premierowego odcinka, ale też zdecydowanie poprawił oglądalność pasma emitowanego o godz. 22.00 - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Latkowska, dyrektor operacyjny w pionie telewizyjnym Grupy ZPR Media. - Wyniki te stanowią dla nas zachętę do produkowania programów o unikatowej tematyce dotąd szeroko nie wykorzystywanej w produkcji programów telewizyjnych, wymagającej dużego nakładu czasu i pracy - dodaje.

„Weterani. Wyrwani śmierci” to produkcja własna Fokus TV. Bohaterami 8-odcinkowego cyklu są polscy żołnierze, którzy zostali ciężko ranni podczas misji w Afganistanie. Producentem wykonawczym serialu jest Tiburon Film.

Udział Foku TV w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w maju br. wyniósł 11,43 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Weterani. Wyrwani śmierci” podnoszą oglądalność Fokus TV

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
I to jest to a nie powtórki powtórek jak na innych kanałach
12 9
odpowiedź
User
weterani
Weterani to produkcja zapoczątkowana i produkowana przez Ewę Lampart i jej ekipę. Sukces przypisuje sobie ktoś inny
11 10
odpowiedź