SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WhatsApp wprowadza globalną funkcję “znikających wiadomości”

W WhatsAppie pojawiła się nowa funkcja bezpieczeństwa. Użytkownicy otrzymali globalną opcję usuwania wiadomości.

Article

W aplikacji WhatsApp pojawiła się nowa funkcja bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą aktywować usuwanie wysyłanych i odbieranych wiadomości. Jak to działa? Otóż dane wpływające i wypływające do użytkownika będą usuwane z serwerów firmy oraz urządzeń mobilnych po 24 godzinach, 7 dniach lub 90 dniach, w zależności od preferencji użytkownika.

Nowe udogodnienia dla użytkowników WhatsAppa

Wcześniej osoby korzystające z WhatsAppa mogły korzystać jedynie z funkcji znikających wiadomości przy ustawieniu 7-dniowego zakresu czasu. Jak widać powyżej, firma dodała dwie dodatkowe kategorie w celu dostosowania się do preferencji użytkowników.

To jednak nie wszystko, deweloperzy umożliwili również ustawienie funkcji usuwania wiadomości globalnie. Co to oznacza? Od tej pory, po włączeniu nowego dodatku, wysyłane i odbierane dane będą usuwane na każdym czacie użytkownika. Wcześniej osoba korzystająca z popularnego komunikatora, musiała ustawiać tę opcję kolejno dla wszystkich okienek czatu, co było dość irytujące.

Należy poruszyć jeszcze dwie ważne kwestie. Nowa funkcja nie tyczy się czatów archiwalnych, a co za tym idzie, jeśli użytkownik chce się pozbyć starszych wiadomości, to musi usunąć je ręcznie. Trzeba również zaznaczyć, że opcja znikających wiadomości nie jest równoznaczna z pełnym bezpieczeństwem w sieci. Odbiorca ma dostęp do otrzymanych treści przez minimum 24 godziny, a w tym czasie można chociażby zapisać wrażliwe dane na dysku zewnętrznym. Dodatkowo nowy protokół da się również ominąć poprzez prosty zrzut ekranu.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz aby Twoje wiadomości znikały po określonym czasie, w czatach pojawi się komunikat informujący o tym Twoich rozmówców. Dzięki temu nie poczują się urażeni, bo będą wiedzieć, że od teraz nowe ustawienie dotyczy każdego, z kim rozmawiasz na WhatsAppie, nie tylko ich. Jeśli natomiast zechcesz, aby konkretna rozmowa została zapisana na stałe, możesz z łatwością ustawić tę opcję w czacie - czytamy w komunikacie na blogu deweloperskim Whatsapp.

Aby włączyć nową funkcję, należy przejść do Ustawienia WhatsApp>Konto>Prywatność>Czas do zniknięcia wiadomości, następnie należy wybrać preferowaną opcję.

Funkcja znikających wiadomości jest już dostępna dla użytkowników urządzeń operujących na systemach iOS i Android.

Komunikatory w służbie FBI. Biuro dostaje dane z WhatsAppa i iMessage

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze może uzyskać dostęp do informacji o konkretnych użytkownikach popularnych komunikatorów - wynika z ujawnionych dokumentów. Najbardziej skłonne do współpracy z FBI są platformy WhatsApp i iMessage, najbardziej oporne - Signal i Telegram.

WhatsApp wprowadza zmiany w polityce prywatności aplikacji

WhatsApp wprowadza zmiany w polityce prywatności dla europejskich użytkowników aplikacji, po nałożenia rekordowej grzywny przez Irlandzką Komisję ds. Ochrony Danych (IDPC) za naruszenie unijnych standardów ochrony danych.

Dołącz do dyskusji: WhatsApp wprowadza globalną funkcję “znikających wiadomości”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl