Nowy reporter w „Wiadomościach”. Przechodzi z „Panoramy”

Materiały reporterskie do głównego wydania „Wiadomości” TVP zaczął przygotowywać Bartosz Łyżwiński. Poprzednio przez ponad siedem lat był reporterem „Panoramy”.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Nowy reporter w „Wiadomościach”. Przechodzi z „Panoramy”
Bartosz Łyżwiński, fot. TVP

W poniedziałek w głównym wydaniu „Wiadomości” pojawił się materiał Bartosza Łyżwińskego, który na „pasku” zapowiedziano pytaniem „Kto chce wykorzystać rolników?”. Dziennikarz w mocno krytycznym tonie przedstawił zarzuty polityków PO i PSL wobec rządu o spowodowanie kryzysu w rolnictwie.

Kolejny material Łyżwińskiego o polskiej polityce pokazano we wtorkowych „Wiadomościach”.

Bartosz Łyżwiński do centrali Telewizji Polskiej przeszedł w styczniu 2016 roku, kiedy w programach informacyjnych zmieniła się zdecydowana większość zespołów redakcyjnych. Dołączył do redakcji „Panoramy”, przygotowywał relacje głównie o polskiej polityce. Od wiosny ub.r. relacjonował też dla TVP Info niektóre wydarzenia związane z wojną w Ukrainie.

 

Wcześniej Łyżwiński był związany z TVP3 Szczecin. Był tam reporterem serwisu informacyjnego „Kronika” i gospodarzem programu „Co niesie dzień”.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej we wtorek nie odpowiedziało na pytanie portalu Wirtualnemedia.pl, czy Bartosz Łyżwiński będzie jeszcze przygotowywał relacje do „Panoramy”, czy też definitywnie przeszedł do „Wiadomości”.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/strefa-starcia-kiedy-emisja-tvp1-michal-adamczyk,7169655877527681a ##

Latem 2018 rok do redakcji „Wiadomości” przeszedł z „Panoramy” reporter Maksymilian Maszenda. Natomiast w kwietniu br. z „Wiadomościami” pożegnał się Maciej Sawicki, który przez kilka lat przygotowywał materiały głównie o polskiej polityce i wydarzeniach rozrywkowych organizowanych przez TVP.

Pod koniec kwietnia dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadającej za wszystkie programy informacyjne i publicystyczne nadawcy, został Michał Adamczyk, jeden z gospodarzy „Wiadomości”. Funkcję wicedyrektora objął zaś Samuel Pereira.

Jarosław Olechowski, odwołany ze stanowisk dyrektorskich w TAI, TVP3 i TVP Warszawa, formalnie nadal jest zatrudniony w Telewizji Polskiej. Został właśnie społecznym doradcą ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 2,57 mln osób, z czego 1,88 mln w TVP1, a 690,7 tys. w TVP Info. Rok do roku widownia programu zmalała o 15 proc.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Przeszukanie w Allegro. Pod lupą metody dostaw zakupów

Przeszukanie w Allegro. Pod lupą metody dostaw zakupów