SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wideo w sieci coraz częściej z urządzeń mobilnych

Internauci coraz częściej wrzucają do sieci treści wideo pochodzące z urządzeń mobilnych.

Wideo w sieci coraz częściej z urządzeń mobilnych

Z danych serwisu Photobucket, który umożliwia dzielenie się zdjęciami i wideo, wynika że w lipcu 2011 roku ogólna liczba wrzuconych na stronę materiałów wideo była trzy razy większa niż rok wcześniej.

W porównaniu z grudniem 2010 roku, liczba treści wideo przesyłanych do serwisu z poziomu urządzeń mobilnych wzrosła aż czternastokrotnie.

Z przeprowadzonego przez Photobucket badania wynika, że blisko połowa użytkowników serwisu nagrywa wideo na swoich mobilnych urządzeniach raz w tygodniu, a prawie co dziesiąty robi to wiele razy w ciągu dnia.


Podobną tendencję, choć w mniej gwałtownym tempie, zaobserwowano w globalnym badaniu firmy TNS. Z kamer wideo w swoich urządzeniach korzysta 46 proc. użytkowników telefonów komórkowych, co oznacza wzrost o 2 pkt. proc. w porównaniu z rokiem 2010. Również o 2 pkt. proc. (z 16 do 18 proc.) wzrósł odsetek użytkowników wrzucających zdjęcia lub wideo do mobilnego internetu. 


Ważną rolę w aktywnościach związanych z mobilnym wideo odgrywają obecnie portale społecznościowe. Z badania TNS wynika, że 38 proc. użytkowników na tego typu strony wrzuca z poziomu urządzeń mobilnych zdjęcia lub wideo, a kolejne 21 proc. jest tym zainteresowanych. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wideo w sieci coraz częściej z urządzeń mobilnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl