SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Widzowie chcą Telewizji Republika na MUX-8

Większość widzów, która brała udział w konsultacjach dotyczących oferty programowej ósmego multipleksu uznała, że powinna znaleźć się tam Telewizja Republika. Wskazywano też na inne kanały dostępne w płatnej telewizji.

fot. shuttlerstock Article

KRRiT zorganizowała konsultacje, by dowiedzieć się jakie cztery kanały nadawców komercyjnych powinny trafić na MUX-8. Zajmą one cztery miejsca na tym multipleksie, bo pozostałe trzy sloty zarezerwowano dla TVP, która będzie mogła tam umieścić trzy kanały w jakości SD albo jeden w SD i jeden w HD.

W ramach konsultacji do biura KRRIT nadesłano 11384 stanowisk, w tym 7200 maili i 1214 listów pocztą tradycyjną. Znacząca większość respondentów odpowiedziała, że w najpełniejszy sposób uzupełni ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej program Telewizja Republika - wskazywało na to razem 11266 stanowisk przekazanych drogą elektroniczną i pocztą tradycyjną.

- Powyższe stanowiska zawierały często nie tyle odpowiedzi na pytanie, ale apel lub żądanie skierowane do Krajowej Rady Radiofonii  i Telewizji. Przeważająca większość stanowisk konsultacyjnych wyrażających poparcie dla Telewizji Republika miała jednobrzmiący tekst lub była wypełnionym formularzem w wersji elektronicznej czy też wycinkiem z prasy drukowanej - podała KRRiT. Jak informowaliśmy, do nadsyłania takich stanowisk do Krajowej Rady Telewizja Republika sama zachęcała swoich widzów (więcej na ten temat).

Część respondentów nie wymieniała konkretnych stacji, które powinny znaleźć się w ofercie MUX-8, ale wskazywała na charakter programu. Chcieli oni, by na multipleksie znalazł się kanał filmowy, kanał dziecięcy, kanał z kreskówkami, kanał dla młodzieży, kanał popularno-naukowy, kanał sportowy, kanał przyrodniczo-dokumentalny, kanał lifestylowo-biznesowy, kanał muzyczny, kanał z filami dokumentalnymi, kanał motoryzacyjny, kanał komediowy, kanał informacyjny, kanał uniwersalny, kanał dla kobiet, kanał dla mężczyzn, kanał z serialami, kanał rozrywkowy, kanał historyczny, kanał z teleturniejami, kanał kulturalny, kanał edukacyjno-naukowy i kanał informacyjny w języku angielskim.

Większość biorących udział w konsultacjach wskazała jednak na konkretne stacje dostępne w ofercie operatorów kablowych i satelitarnych. Drogą elektroniczną wpłynęło 116 maili oraz dwa stanowiska pocztą tradycyjną od osób indywidualnych, które wnioskują o przyznanie miejsca na MUX-8 następującym kanałom: 4Fun Tv, A&E, Ale Kino, Animal Planet,  BBC EARTH, BBC HD, BBC Knowledge, Canal+,  Comedy Central, Cartoon Network, Discovery Channel, Disney, Domo+, DMax, Eurosport, HBO, History, KINO POLSKA, Kuchnia+, MiniMini+, Motowizja, National Geographic, National Geographic Wild, Orange Sport, Polsat 2, Polsat Play, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Cafe, Polonia 1, Stars Tv,  Superstacja,  TVS, TVN24, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, TVP HD, TVP Dokument, TVP Film TVP Info, TVP Kultura, TVP Regionalna, TVP Seriale, TVP Sport, TVP Sport HD, Tele 5, Telewizja Republika, TVR, VIVA Polska, Travel Channel, TLC.

KRRiT podała, że w nielicznych stanowiskach odbiorcy wyrazili także wolę, aby oferta naziemnej telewizji cyfrowej była wzbogacona jakością obrazu w rozdzielczości HD lub nawet była rozpowszechniana w standardzie DVB-T2.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji konkurs na kanały, które zajmą MUX-8 ogłosi po tym jak Urząd Komunikacji Elektronicznej wyłoni operatora tego multipleksu. W tym konkursie rywalizują Telewizja Polska, Emitel, spółka Polski Operator Telewizyjny (kontrolowana przez TVN i Polsatu) oraz spółka Time z Grupy ZPR Media (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Widzowie chcą Telewizji Republika na MUX-8

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
Pewnie znowu platforma strzeli sobie w stopę i będzie im utrudniać. Raz tylko oglądałem tv Republika i pewnie nigdy więcej ale jesli ludzie chcą to powinno sie na MUX ją umieścic.
42 68
odpowiedź
User
Fok
A potem PO się dziwi, że ich nikt nie lubi.
47 20
odpowiedź
User
hmm
oby sie udalo, po to chyba byly te konsultacje aby ludzie dostali to co chca a nie co im dadza.
Czekam na Republike;]
57 24
odpowiedź