SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Więcej hiphopu w MTV

Od września na antenie MTV Polska rusza nowy blok hiphopowy

Od września na antenie MTV Polska rusza nowy blok hiphopowy składający się z trzech programów wraz z kultowym "Yo! MTV Raps" na czele. Program poprowadzi O.S.T.R .

"Yo! MTV Raps" powstał w amerykańskim oddziale MTV na początku lat 90. Program nie tylko wywarł znaczny wpływ na rozwój hip hopu w USA, ale za sprawą telewizji satelitarnej, przyczynił się do popularyzacji gatunku w Europie.

O wzbogaconej o polski hip hop lokalnej wersji "You MTV Raps!" mówi jej gospodarz Ostry:

"Yo! MTV Raps to dla mnie przede wszystkim legenda. Oglądałem oryginalną edycję programu i pamiętam jaki miała wpływ na moje muzyczne zainteresowania. Zresztą nie tylko moje, ale i całej generacji hiphopowców w Polsce. Cieszę się, że mogę mieć prywatny udział w rozwoju tej legendy. Tym bardziej, iż MTV z własnej inicjatywy zwróciła się do mnie w sprawie prowadzenie nowego programu hiphopowego".

"Ostry to jedna z najznakomitszych postaci polskiej sceny hiphopowej. Nie tylko fantastyczny na freestyle'u, ale do tego muzyk i człowiek niezwykle wrażliwy. Podał najpiękniejszą definicję hip hopu - kultury, którą tak lubię: "Hip hop to odpowiedzialność za każde wypowiedziane słowo". On szanuje słowa i dlatego ludzie go szanują" - mówi dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

"Yo! MTV Raps rozpoczyna cykl trzech hiphopowych programów w MTV Polska.

Każdy z nich poświęcony będzie innej tematyce, choć w dalszym ciągu pozostaniemy w kręgu kultury hip hopu. I tak, oprócz flagowego "Yo! MTV Raps", fani tego gatunku będą mogli oglądać również "Yo! MTV Freestyle" i "Yo! MTV Lista".

Prowadzony i współtworzony przez Ostrego "Yo! MTV Raps" to cotygodniowy, godzinny magazyn prezentujący nowości hiphopowe, wywiady z czołowymi artystami polskiej i zagranicznej sceny hiphopowej, przedstawiający obszerne relacje z najważniejszych wydarzeń hiphopowych.

"Yo! MTV Freestyle" natomiast przybliża kulturę ulicy i hiphopowy styl życia. W programie nie zabraknie sportów ekstremalnych, sztuki graffiti i innych niekonwencjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Pasmo hiphopowe zamyka "Yo! MTV Lista" czyli cotygodniowe notowanie najpopularniejszych hiphopowych kawałów. Gospodarzeniem listy będzie Ostry bądź wybrany gość wywodzący się ze środowiska hiphopowego.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Więcej hiphopu w MTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl