SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Więcej Jarosław Kuźniara w Trójce. Wraca do kultowej audycji

W piątek 31 maja o godz. 16.00 program „Zapraszamy do Trójki” poprowadzi Jarosław Kuźniar. Będzie to dla niego powrót po latach do roli autora tej audycji w Trójce. Na antenie stacji pojawią się też audycje „Radio Unsound” i „Wielka dziesiątka".

Jarosław Kuźniar (screen: YouTube/Kuźniar Media) Jarosław Kuźniar (screen: YouTube/Kuźniar Media)

„Zapraszamy do Trójki” to legendarna audycja PR3. Wśród prowadzących to pasmo byli m.in.,: Andrzej Woyciechowski (późniejszy twórca Radia Zet), Wojciech Mann, Sławomir Zieliński, Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki, Kuba Strzyczkowski, Robert Kantereit czy Patrycjusz Wyżga.

- Od pierwszej rozmowy namawiałam Jarosława Kuźniara, by rozważył powrót do „Zapraszamy”. Po drodze wystartowaliśmy ze świetnym programem i podcastem: „360 stopni”. Tym bardziej cieszę się, że podjął wyzwanie pracy w paśmie, które wymaga najwyższych dziennikarskich umiejętności - mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki. 

Radiowa Trójka od kwietnia br. nadaje autorski program Jarosława Kuźniara „360 stopni” - słuchać go można w każdą niedzielę o godz. 15.00. Audycję w całości realizuje firma Voice House, należąca do dziennikarza.

Od 1 czerwca w soboty o 23.00 będzie nadawana będzie nowa audycja „Radio Unsound”. Nazwa wprost odwołuje się do festiwalu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej Unsound, który po raz pierwszy odbył się w Krakowie w 2003 roku. Festiwal cieszy się uznaniem i zaufaniem artystów oraz publiczności na całym świecie. Poza Krakowem miał swoje odsłony w Nowym Jorku, Toronto, Adelajdzie, Londynie, Tbilisi, Pradze.

Festiwal Unsound od lat kojarzy się ze świetną muzyczną selekcją, odkrywaniem nowych przestrzeni do wykonywania muzyki oraz produkowaniem i prowokowaniem artystycznych wydarzeń, które wyróżniają się oryginalnością. Radiowa Trójka jest patronem medialnym nadchodzącej edycji festiwalu Unsound (październik 2024). 

Małgorzata Płysa z audycją o festiwalu którym kieruje

Gospodynią „Unsound Radio” na antenie będzie Małgorzata Płysa, dyrektorka wykonawcza Festiwalu Unsound i prezeska Fundacji Tone. Muzycznie będzie się poruszać po rejonach bliskich krakowskiej imprezie. Audycja będzie prowadzona w dwóch językach - po polsku i po angielsku tak, aby na antenie Trójki mogli się połączyć fani wartościowej elektroniki z całego świata.

- Szukaliśmy pomysłu na program z ambitną elektroniką i muzyką eksperymentalną. Świetnie, że możemy zaprosić do współpracy osobę, która swoją pracą od lat udowadnia, że ma właśnie do takich dźwięków serce. Liczymy na wiele inspirujących muzycznych odkryć - zapowiada Agnieszka Szydłowska.

Kolejna nowość na antenie Programu 3 to cykl „Wielka dziesiątka”, którego bohaterami będą najlepsi polscy piłkarze. Norbert Michalak, rozmawiając z zaproszonymi gośćmi oraz korzystając z radiowego archiwum, przedstawi w dziesięciu odcinkach tych, którzy zapisali się w pamięci polskich kibiców. Bohaterem pierwszego odcinka będzie Kazimierz Deyna.

Dołącz do dyskusji: Więcej Jarosław Kuźniara w Trójce. Wraca do kultowej audycji

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Error
Dlaczego nie ma programu - Zapraszamy do Walmartu, to byłoby bardziej zajmujące. Zainteresowanych odsyłam do internetu.
67 15
odpowiedź
User
Ratuj się kto może!
Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Może w końcu doczekamy się ujawnienia wyników Trójki po zmianach.
54 7
odpowiedź
User
Ekspert
Chciałbym się wypowiedzieć.
21 1
odpowiedź