SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Więcej reklam w TVP i Polsacie, mniej w TVN

W I kwartale br. w kanałach TVP i Polsatu wyemitowano po prawie 10 proc. więcej reklamowych GRP niż rok wcześniej. Natomiast kanały TVN zanotowały pod tym względem spadek o 2 proc.

Od stycznia do marca br. kanały TVP miały największy udział w rynku reklamy telewizyjnej pod względem łącznej liczby wyemitowanych GRP. Natomiast największą dynamikę rok do roku w tym aspekcie zanotowały TV4 oraz kanały Discovery i At Media.
Zdecydowanie najwięcej GRP wyświetlono przy filmach i serialach.


W największym stopniu czas reklamowy został wykorzystany w Polsacie, w którym na ustawowe 12 minut w godzinie emitowano spoty średnio przez 11 minut i 24 sekundy. W TVN i Polsacie przez większość dnia bloki reklamowe były prawie maksymalnie wypełnione. Niższe zapełnienie przerw reklamowych TVP spowodowane było ograniczeniami prawnymi, przy czym w skali roku i tak wzrosło o 6 punktów procentowych. 


Najwięcej w reklamę telewizyjną zainwestowały w I kwartale br. producenci żywności i napojów oraz farmaceutyków, a także firmy z pozostałych branż.


 


GRP (ang. Gross Rating Point) to wartość określająca oglądalność w punktach procentowych pojedynczej emisji reklamy lub sumę pojedynczych oglądalności w całej kampanii reklamowej. Miarą GRP określana jest siła kampanii reklamowej.

Powyższe dane opracował dom mediowy MPG.

Dołącz do dyskusji: Więcej reklam w TVP i Polsacie, mniej w TVN

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rafix
TVN i Polsat najdłuższe reklamy to samo TV4,tvn7 . kanały tematyczne polsatu i tvnu również w czasie programu nadają długie reklamy. tj Po zakończeniu całego pasma z reklamami ,rozpoczyna się drugie pasmo reklamowe. (ok.6-8 min )łącznie. Tak to już jest nic się nie da zrobić !!
odpowiedź