SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdzie oglądać wieczory wyborcze w telewizji, radiu i internecie?

Największe stacje telewizyjne i radiowe przygotowują w niedzielę 7 kwietnia br. wieczory wyborcze, w których punktualnie o 21.00 przekażą szacunkowe wyniki wyborów samorządowych. W programach znajdą się relacje ze sztabów i komentarze.

Lokal wyborczy, fot. PAP/Darek Delmanowicz Lokal wyborczy, fot. PAP/Darek Delmanowicz

O godz. 21.00, czyli tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, podane zostaną wyniki badania exit poll, przygotowanego przez Ipsos. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz o wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w sześciu miastach Polski (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa).

Telewizja Polska

W Telewizji Polskiej "Samorządowy Wieczór Wyborczy 2024" rozpocznie się o godz. 20.00 w TVP Info, a od godz. 20.55 będzie można oglądać go również na antenie TVP1. Realizowany będzie w hallu głównego budynku TVP. W program tradycyjnie relacje ze sztabów i komentarze.

Gospodarzami programu będą Joanna Dunikowska-Paź i Marek Czyż. Wśród gości znajdą m.in. byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, publicyści i politolodzy.

Grupa Polsat

Wieczór wyborczy Polsatu "Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024" rozpocznie się w Polsat News, Polsat News Polityka i Wydarzeniach 24 o godz. 20.00. W programie znajdą się relacje ze sztabów, PKW i komentarze. Wieczór wyborczy Polsatu będzie transmitowany też na Interia.pl. 

Pasmo poprowadzą Katarzyna Zdanowicz i Piotr Witwicki. Bogdan Rymanowski porozmawia m.in. z politykami i dziennikarzami. W studiu pojawią się również dziennikarz Wydarzeń24 Mateusz Białkowski, który przedstawi najciekawsze opinie internautów oraz prowadzący "Wydarzenia 15.50" Igor Sokołowski, który podda analizie dane statystyczne i frekwencję wyborczą. 

TVN24

W TVN24 wieczór wyborczy „Czas decyzji” ruszy o 20.00 i potrwa do późnych godzin nocnych. Poprowadzi go Grzegorz Kajdanowicz. Widzowie zobaczą przemówienia polityków i relacje ze sztabów. Rozmowy z gośćmi przeprowadzi Kajdanowicz, specjalne wydania będą miały "Kropka nad i" Moniki Olejnik oraz "Kawa na ławę” Konrada Piaseckiego. Natomiast Piotr Kraśko, Radomir Wit i Agata Adamek będą dyskutowali i komentowali pierwsze reakcje, wrażenia i opinie w programie "W kuluarach”.

Mateusz Walczak w wirtualnym studiu będzie opowiadał o tym kto i jak głosował, gdzie jest największa frekwencja i jak to wyglądało w latach ubiegłych. Dagmara Kaczmarek–Szałkow będzie miała wejścia informacyjne, w których zaprezentowane zostaną wypowiedzi polityków ze sztabów wyborczych i miast z całej Polski. Około północy Anna Jędrzejowska poprowadzi wyborcze wydanie "Faktów".

TV Republika

Gospodarzami “Wieczoru wyborczego” w TV Republika będą: Danuta Holecka, Katarzyna Gójska, Adrian Klarenbach i Michał Rachoń. Program rozpocznie się o 20.00 i potrwa do późnych godzin nocnych.  W “Wieczorze wyborczym” znajdą się sondażowe wyniki, komentarze oraz relacje reporterów.

Polskie Radio

“Wieczór Wyborczy Polskiego Radia” ruszy o 20.45 i będzie nadawany w PR1, PR3 i Polskim Radiu 24. Pierwsze sondażowe wyniki wyborów przekaże Krzysztof Grabowski, dziennikarz Polskiego Radia 24.

Wydarzenia ze studia Jedynki skomentują eksperci. O analizę wyników pytać będą Jacek Czarnecki i Karol Surówka. W studiu Trójki z politykami rozmawiać będzie Renata Grochal. Podczas wieczoru wyborczego pojawią się również relacje reporterów z rozgłośni regionalnych i wyborcze analizy. “Wieczór Wyborczy Polskiego Radia” zakończy się o 23.00.

RMF FM

Na antenie RMF FM i Radia RMF24 od 20.00 Tomasz Staniszewski poprowadzi specjalne, wydłużone wydania „Faktów” oraz dodatkowe wydanie o 21.30. Dziennikarze zbiorą na gorąco komentarze i przekażą sondażowe wyniki. Reporterzy będą w sztabach wyborczych. 

„Wieczór Wyborczy” w Radiu RMF24, z kolejnymi relacjami reporterów oraz rozmowami z politykami i ekspertami, rozpocznie się o godzinie 21.00. Wyniki wyborów skomentują goście Tomasza Terlikowskiego.

Radio ZET

Wieczór wyborczy w radiu ZET zacznie się od 20.50 i potrwa do 22.00. Prowadzącą będzie Beata Lubecka. W studiu gośćmi będą eksperci. Serwisy nadawane będą co 15 minut. W programie znajdą się również relacje ze sztabów wyborczych w Warszawie i innych dużych miast.

TOK FM

Start wieczoru wyborczego TOK FM przewidziano na godz. 21.00. Prowadzącą będzie Anna Piekutowska. Przewidziane są relacje ze sztabów wyborczych, analizy ekspertów oraz przemówienia polityków. Po godz. 23.00 głos zostanie oddany słuchaczom, którzy będą komentować zakończone wybory.

Wirtualna Polska

Wieczór wyborczy Wirtualnej Polski ruszy o 20.50. Będzie nadawany na stronie głównej WP, na Facebooku i YouTube. Poprowadzą go Patrycjusz Wyżga, Agata Malec oraz Karolina Długaszek. W programie znajdą się relacje i komentarze.

Onet

Wieczór Wyborczy na stronie głównej Onetu, emitowany od 20.45, poprowadzi Marcin Zawada. Przedstawi on pierwsze wyniki wyborów samorządowych i będzie się łączył z reporterami obecnymi w sztabach. W programie pojawią się także rozmowy z politykami, a także podsumowanie wyników wyborów z dziennikarzami i publicystami Ringier Axel Springer Polska.

W wyborach samorządowych wybierzemy rady gmin, powiatów, sejmiki województw, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Lokale wyborcze czynne są od 7.00 do 21.00. 21 kwietnia w koniecznych przypadkach zostanie także zorganizowana druga tura wyborów. 

Dołącz do dyskusji: Gdzie oglądać wieczory wyborcze w telewizji, radiu i internecie?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klusikiki
W radio wnet i na youtube pełno wieczorów wyborczych bedzie
odpowiedź
User
dix
Iść i zrobić grilla na. Działce a nie oglądać to g....o
odpowiedź
User
Xyz
Czy Kanał Zero przygotowuje jakieś podsumowanie?
odpowiedź