SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Bagiński podpisze osobną umowę na reżyserowanie „Wiedźmina” dla Netflixa

Firma produkcyjna Platige Image poinformowała, że związany z nią Tomasz Bagiński podpisze osobne porozumienie dotyczące współpracy przy realizacji serialu „Wiedźmin” („Witcher”) dla Netflixa.

Platige Image umowę dotyczącą serialu dla Netflixa na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie podpisało w maju 2017 roku. Firma jest współproducentem serialu.

W sobotę Platige Image poinformowało, że w efekcie zawartego dzień wcześniej aneksu do umowy zajmujące się realizacją filmową spółki Interborough i Antimatter zostały zastąpione przez inny podmiot. Jednocześnie usunięto zapisy o współpracy z Tomaszem Bagińskim przy produkcji serialu. - Aneks ustala, że Tomasz Bagiński zawrze osobne porozumienie z odpowiednim podmiotem po stronie Netflix określające zakres oraz warunki wykonywania usług reżyserskich - stwierdzono.

Platige Image zaznaczyło, że aneks nie zmienia wysokości wynagrodzenia przysługującego firmie.

„Wiedźmin” kręcony od jesieni ub.r.

W serialu „Wiedźmin” („Witcher”) w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill, znany m.in. roli Supermana. Reżyserami poszczególnych odcinków będą m.in. Alik Sakharov, Charlotte Brändström i Alex Garcia Lopez. Zdjęcia do pierwszego sezonu serialu ruszyły w listopadzie ub.r.

W czwartym kwartale ub.r. Netflix zanotował 4,18 mld dolarów wpływów, o 27,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny zmalał w skali roku z 245,3 do 215,8 mln dolarów, a zysk netto - ze 185,5 do 133,9 mln dolarów. W ostatnich trzech miesiącach ub.r. serwis pozyskał rekordową liczbę 8,84 mln aktywnych subskrybentów, z czego 1,53 mln w USA, a 7,31 mln na innych rynkach.

Z kolei grupa kapitałowa Platige Image, obejmująca m.in. domy produkcyjne Platige Image i Dobro, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 5,2 proc. do 73,51 mln zł, 3,56 mln zł skorygowanego zysku EBITDA (rok wcześniej wyniósł on 2,91 mln zł) oraz 7,44 mln zł straty netto (wobec 6,76 mln zł straty rok wcześniej). Firma utworzyła 4,35 mln zł rezerw i odpisów, m.in. 1,35 mln zł na niższe od jego kosztów wpływy z filmu „Jeszcze dzień życia”.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Bagiński podpisze osobną umowę na reżyserowanie „Wiedźmina” dla Netflixa

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rurku
To on jeszcze tego nie zrobił?
0 0
odpowiedź
User
dracho
ciekawe, czy im w ogóle zapłacą, czy po prostu będą mieli to w CV.
0 0
odpowiedź
User
Matt
Prima Aprilis - wiadomo, że T.B. nie bedzie zaangażowany w wiedzmina dla Netflix
0 0
odpowiedź