SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Większość sieci handlowych nie będzie sprzedawać żywych karpi

Sieci handlowe Auchan, Selgros Cash&Carry oraz Piotr i Paweł zdecydowały, że od tego roku nie będą sprzedawać na Boże Narodzenie żywych karpi. Wciąż można będzie je kupić w sklepach Kaufland, Carrefour i Tesco.

Article

Klub Gaja, który prowadzi akcję „Jeszcze żywy karp” poinformował, że do jego akcji w obronie karpi przyłączyła się w tym roku sieć sklepów Piotr i Paweł.

– „ Żywcem nas nie weźmiecie" to hasło sieci Piotr i Paweł, które ma bezpośrednio nawiązywać do kampanii „Jeszcze żywy Karp" prowadzonej przez Klub Gaja. Sieć Piotr i Paweł rezygnuje we wszystkich własnych sklepach ze sprzedaży żywego karpia. Ponadto chcemy zachęcać naszych klientów do wejścia na stronę jeszczezywykarp.pl i pogłębienie wiedzy dotyczącej humanitarnego traktowania zwierząt. Piotr i Paweł jest polską siecią sklepów, tym ważniejsze jest dla nas podkreślenie, że spożywanie karpia w okresie świątecznym to niezwykle ważna tradycja w większości polskich domów, co doskonale rozumiemy. Do uśmiercenia karpi można jednak podejść w bardziej humanitarny sposób. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do akcji Klubu Gaja i zakomunikować to naszym klientom - powiedział Aleksander Rosa, rzecznik prasowy sieci Piotr i Paweł.

Żywego karpia nie sprzedają już od lat takie sieci, jak Lidl i Biedronka oraz sieć Bi1, która w zeszłym roku zrezygnowała z takiej sprzedaży. W tym roku podobną decyzję podjęły m.in. sieci Auchan (dla części sklepów) oraz Selgros Cash and Carry, które wycofały sprzedaż żywego karpia z części sklepów. Klientom oferują karpia z lodu czy w płatach. To już trend.

Nadal żywe karpie sprzedają m.in. Kaufland, Carrefour i Tesco. Ta ostatnia sieć promuje właśnie w internecie specjalną ofertę na zakup żywych karpi – oferuje je w cenie 8,89 zł za kilogram. Z kolei Leclerc informuje, że o tym, czy żywe ryby będą sprzedawane w sklepach tej sieci będą decydować kierownicy poszczególnych placówek, które są niezależnymi przedsiębiorstwami.

Klub Gaja co roku apeluje do konsumentów by nie kupowali żywych karpi i reagowali w sklepach na ich złe traktowanie i cierpienia. Karpie chroni ustawa o ochronie zwierząt.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Większość sieci handlowych nie będzie sprzedawać żywych karpi

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fil
I dzięki temu będziemy jeść karpie które padły od przyduchy w sierpniu. Głupkowatość tzw eko...
odpowiedź
User
Stefek
I nie będzie niczego nawet żywych zwierząt...
odpowiedź
User
baltazar
I dzięki temu będziemy jeść karpie które padły od przyduchy w sierpniu. Głupkowatość tzw eko...

Wystarczy podstawić "ekologów" i już można sprowadzać mrożonego i taniego karpia spod czarnobyla. Oczywiście jak zawsze w imię idei, które plebs łyka
odpowiedź
User
xxxx
Co za różnica czy ten karp umrze w Wigilie czy dwa miesiące wcześniej?
Ostaszewska, zajmij się tym co ci najlepiej wychodzi, czyli polityką.
odpowiedź
User
caa
Logika tej gwiazdki z tvn- zabijać dzieci tak- karpie nie... Boże, widzisz i nie grzmisz
odpowiedź