SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Większość warszawiaków za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz

Większość mieszkańców Warszawy zamierzających wziąć udział w referendum zagłosuje za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz z urzędu prezydenta Warszawy - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Facebook

Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. Facebook

42% mieszkańców Warszawy widzi poprawę w sprawowaniu urzędu przez Hannę Gronkiewicz-Waltz od czasu ogłoszenia referendum.

Jednocześnie udział w niedzielnym głosowaniu zdecydowanych jest wziąć 39% respondentów, a 67% z nich ma zamiar głosować za odwołaniem urzędującej prezydent.

Osoby, które zdecydowały, że będą głosowały za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz przyznają, że głównym powodem takiej decyzji jest zła ocena jej pracy (73%). Ponadto respondenci uważają, że każdy wybierany urzędnik powinien czuć presję ze strony obywateli, iż w przypadku złych rządów może zostać odwołany.

Jednocześnie ponad połowa osób, które deklarują, że nie wezmą udziału w referendum, przyznaje, że nie widzi odpowiedniego kandydata na ten urząd.

Zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, za jej największy sukces uznają rozpoczęcie budowy II linii metra (77%), zaś za największą porażkę – podwyżki cen komunikacji miejskiej (64%).

Badanie zostało zrealizowano przez ARC Rynek i Opinia techniką CAWI (wywiady internetowe na epanel.pl), w dniach 6-8 października 2013 r. na próbie N=500 internautów, mieszkańców Warszawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Większość warszawiaków za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WartyNurt
Myślałem,że jestem tam ze swoimi poglądami gdzie jest większość społeczeństwa. Zastanowiłem się jak bardzo się mylę.Dla mnie sam pomysł organizowania referendum na rok przed wyborami to już pomysł głupi, należy jeszcze dodać,że to premier wyznaczy komisarza do rządzenia w Warszawie po np przegranym przez p.Walc referendum.Premier może wyznaczyć p. Walc lub inną osobę,a np. p.Walc na doradcę Komisarza.Ponad wszystko wiele się dzieje dobrego w Warszawie i innemu zarządzającemu będzie trudno dorównać p. Walc.Wg mnie w Warszawie nic się nie zmieni poza tym,że dzięki pieniaczom Warszawa straci kilka milionów zł.Czy o poniesienie strat chodziło pieniaczom i o pokazanie kto tu rozrabiać może? Jednym słowem mogą rozrabiać kibole,możemy i my?
10 12
odpowiedź
User
lucas
To źle myślałeś .Społeczeństwo ma dosyć Platformy Nie-Obywatelskiej
10 9
odpowiedź
User
prawda
Jeśli coś jest złe, to należy to zmienić, nie patrząc na koszty. Jakoś na premie starczyło, a na referendum już szkoda? Byłbym za organizacją referendum nawet jakby został tydzień do wyborów, to są NASZE PIENIĄDZE i to ludzie powinni decydować kogo chcą, w demokracji. Przez chwilę już myślałem, że uda im się omamić ludzi, że referendum to taki koszt, że nie możemy sobie na nie pozwolić, że głosujących będzie mało, że nie uzbierają głosów... No cóż, wygraliśmy, pani Hanno, jest nas więcej.
8 9
odpowiedź
User
Koniuszko
Jeżeli HGW przegra w referendum, to bałagan w wawie przez ten rok będzie gigantyczny.
Lepiej żeby przeciwnicy pani prezydent zebrali się za rok i z równym zaangażowaniem nawoływali do głosowania na Guziała, jak teraz chcą przeciwko HGW.

Ciekawe, jak będzie wyglądało zestawienie plusów i minusów z rządów pana burmistrza na Ursynowie.
Moje dziecko chodzi do przedszkola na Mokotowie, bo na Ursynowie nie dostało się. To w temacie polityki przedszkolnej burmistrza i prezydent.
8 8
odpowiedź