SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielka Brytania odmraża produkcję telewizyjną. Są wytyczne dotyczące produkcji w czasie pandemii koronawirusa

Brytyjskie stowarzyszenia nadawców i producentów telewizyjnych opracowały zasady dotyczące pracy podczas trwania pandemii koronawirusa. Zmiany scenariuszy i mniejsza liczba osób pracujących na planie to podstawa.

Siedziba BBCArticle

Po siedmiu tygodniach blokady Wielka Brytania zaczyna odmrażać gospodarkę. W związku z tym brytyjski nadawca publiczny BBC, sieć ITV, Channel 4, Channel 5, Sky i szkocki nadawca STV połączyły siły z producentem telewizyjnym ITN, stowarzyszeniem nadawców streamingowych COBA oraz organizacją niezależnych producentów Pact, aby opracować wytyczne dotyczące bezpiecznej pracy w czasie pandemii koronawirusa.

Priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie zespołów produkcyjnych oraz osób z nimi współpracujących. Wśród zasad jest sześć obszarów, które producenci wraz z nadawcami, zamawiającymi programy czy filmy, muszą wziąć pod uwagę, planując produkcję podczas pandemii.

Przede wszystkim zaleca się producentom, aby rozważyli, czy konieczny jest powrót do pracy przez osoby szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem lub mieszkające z kimś, kto jest w grupie ryzyka. Jeżeli wrócą oni do pracy, należy zastosować wobec nich szczególne środki ostrożności.

Mniej osób w produkcji, praca zdalna

Należy również zwiększyć środki ostrożności wobec wszystkich pracowników, upewniając się, że stosują oni dobre praktyki w zakresie dystansu społecznego i higieny rąk, a każda osoba z objawami koronawirusa musi pozostać w domu.

Zaleca się również zmniejszenie liczby osób zaangażowanych w produkcję oraz maksymalne wykorzystywanie technologii, aby umożliwić jak największej liczbie pracowników pracę zdalną.

Ponadto producenci muszą rozważyć zmianę scenariuszy tak, aby zastosować się do zasady dystansu społecznego i zwiększyć wykorzystanie zielonych ekranów (tzw. green screen - technologia, która pozwala na dokonywanie zmian w interakcji bohaterów dzięki kolorowi tła, którego nie ma zazwyczaj w ubraniach bohaterów).

Podróże pracowników od kontrolą

Pracodawcy muszą także wziąć pod uwagę zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie swoich pracowników, zapewniając im wsparcie oraz jasno i regularnie komunikując, że mogą im pomóc w razie problemów.

Zespoły produkcyjne powinny przekazywać informacje zwrotne do swoich pracodawców oraz swoich stowarzyszeń branżowych na temat procesu produkcyjnego, zgłaszać wszelkie niedociągnięcia i wnioski, aby zapewnić, że proces oceny ryzyka jest skuteczny i cały czas weryfikowany.

Ponadto stowarzyszenia branżowe zalecają, aby przy pracy oceniać ryzyko zakażenia koronawirusem związanego z produkcją i kontrolować m.in. podróże pracowników (przestrzegać zasady zdystansowania społecznego).

W miejscach filmowania należy zwrócić uwagę na to, czy przestrzeń spełnia wymagania dystansu społecznego (odległość 2 m) i na miejscu są udogodnienia higieniczne (np. płyn dezynfekcyjny).

Kombinezony tylko w ostateczności

Także miejsca odpoczynku i planowanie przerw powinny być tak ustalone, aby były bezpieczne dla uczestniczących w produkcji i zapewniły odpowiednią odległość od innych grup pracowników.

Zdaniem stowarzyszeń branżowych, środki ochrony indywidualnej, takie jak kombinezony powinny być stosowane w ostateczności. Konieczne są, kiedy nagrywanie odbywa się w szpitalach.

- Brytyjska telewizja dotrzymuje nam towarzystwa przez cały kryzys, a ja pozwolę kamerom pracować tak szybko, jak jest to bezpieczne - powiedział minister kultury Oliver Dowden.

Jak podkreślają stowarzyszenia branżowe, wytyczne dotyczące pracy na planie będą zmieniać się w nadchodzących miesiącach wraz ze złagodzeniem blokad.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielka Brytania odmraża produkcję telewizyjną. Są wytyczne dotyczące produkcji w czasie pandemii koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl