SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje serwis WielkaHistoria.pl, twórców CiekawostekHistorycznych.pl i TwojejHistorii.pl

Dotychczasowy zespół redakcyjny serwisów CiekawostkiHistoryczne.pl i TwojaHistoria.pl we wtorek uruchomi nową witrynę - WielkaHistoria.pl. Jego redaktorem naczelnym będzie Kamil Janicki - wynika z naszych informacji.

Article

Pisaliśmy już o tym, że Społeczny Instytut Wydawniczy Znak pożegnał się z całym zespołem serwisów CiekawostkiHistoryczne.pl i TwojaHistoria.pl.

Natomiast zespół obu portali pożegnał się z czytelnikami na Facebooku już w czwartek. - Każda przygoda kiedyś się kończy. Po dziewięciu latach fascynujących zajęć i opowieści, które wciągały (przynajmniej nas!) bez reszty, cała redakcja rozstaje się z portalem CiekawostkiHistoryczne.pl - poinformowano.

Oba serwisy były tworzone od podstaw przez kilku dziennikarzy – pasjonatów historii, którzy w 2014 roku zdecydowali się przekazać CiekawostkiHistoryczne.pl grupie wydawniczej "Znak".

Z naszych informacji wynikało, że oba portale będą teraz wydawane przez spółkę LubimyCzytać.pl, której większościowym udziałowcem jest grupa wydawnicza "Znak", a nowy zespół będzie budowany całkowicie od zera.

Z kolei poprzedni skład redakcyjny: naczelny Ciekawostek - Kamil Janicki, zastępca redaktora naczelnego Rafał Kuzak, sekretarz redakcji Anna Winkler i redaktor Aleksandra Zaprutko-Janicka utworzą nowy portal – WielkaHistoria.pl.

Z naszych informacji wynika, że wystartuje we wtorek po południu. Dziennikarze – podobnie jak poprzednio - będą się skupiać się na tematach historycznych, podawanych w przestępny sposób. Uruchomiono już stronę serwisu na Facebooku.

Plan uruchomienia sieci serwisów historycznych

Kamil Janicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiada, że w planach ma uruchomienie całej sieci serwisów historycznych. - "Ciekawostki Historyczne" działały wspólnie z "TwojąHistorią", teraz planujemy nawet szersze pasmo inicjatyw. Będziemy budować projekty związane z historią, ale nie tylko. Wprowadzimy treści video i audio, będziemy pełniej odwoływać się do nowych technologii. Zależy nam na budowie nowoczesnego portalu, który dotrze nie tylko do naszych wiernych odbiorców, ale też do nowego czytelnika, którego wcześniejsza formuła nie satysfakcjonowała – stwierdza.

Na starcie w zespole będą cztery osoby, ale redakcja ma współpracować ze wszystkimi kluczowymi autorami, których znają czytelnicy dotychczasowych projektów.

- Z  naszej perspektywy to kontynuacja działalności. Uważamy, że możemy liczyć na naszych czytelników i podoba im się nasza wizja robienia serwisu. Chcielibyśmy, aby pojawiały się u nas teksty konkretnych, cenionych autorów. W pierwszym dniu uruchomienia serwisu będzie już widać dużą bazę materiałów i efekty naszej pracy – zapowiada Kamil Janicki.

Pytany przez nas o finansowanie projektu nie chce ujawniać szczegółów, ale zdradza, że projekt początkowo będzie powstawał w oparciu o własne fundusze dziennikarzy.

- W kwestii większościowych udziałów zdecydowaliśmy, że wierzymy w ten projekt i chcemy w niego zainwestować własne fundusze. Wierzymy, że da się zarabiać na treściach historycznych, kulturowych czy naukowych. Większościowe udziały będą należeć do zespołu, co do relacji inwestorskich nie mogę zdradzać szczegółów, ponieważ rozmowy w tej sprawie nadal się toczą. Chcemy natomiast mieć pełną kontrolę nad tym projektem - przynajmniej na pierwszym etapie działalności - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny WielkaHistoria.pl.

Kamil Janicki nie wyklucza, że serwis będzie zajmować się również działalnością wydawniczą, jednak początkowo zespół skupi się na rozwoju kilku portali, których uruchomienie planowane jest w ciągu najbliższych miesięcy.   

Dołącz do dyskusji: Startuje serwis WielkaHistoria.pl, twórców CiekawostekHistorycznych.pl i TwojejHistorii.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Chujowy czysto propagandowy portalom dla imbecyli polskich
odpowiedź