SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tok FM zmieniło formułę i czas emisji „Wierzę w zwierzę”. Dorota Sumińska: amputowano mi audycję

Z początkiem lutego Radio Tok FM (Grupa Radiowa Agory) zmieniło termin i formułę nadawania audycji „Wierzę w zwierzę” dr Doroty Sumińskiej: z godzinnego programu z udziałem słuchaczy przekształcono ją w dziesięciominutowy felieton, nadawany w poniedziałki wieczorem. - Po 25 latach amputowano mi program bez wyjaśnień, z dnia na dzień dostałam „propozycję nie do odrzucenia” - mówi nam autorka. Agora broni decyzji o zmianach, słuchacze i współpracownicy dr Sumińskiej szykują pikietę w obronie programu, a autorka sama szuka dla niego nowego miejsca.

Dr Dorota Sumińska, fot. Tok FMArticle

„Wierzę z zwierzę” jest obecne na antenie TOK FM od 25 lat, ostatnio w każdą sobotę w godz. 10-11. Dr Dorota Sumińska najpierw mówiła o pielęgnacji zwierzaków i wyjaśniała ich zachowania, później - odpowiadała na antenie na telefony słuchaczy w formule "na żywo". Powtarzały się problemy dotyczące pielęgnacji, adopcji i opieki nad starszym zwierzęciem.

- I nagle, z dnia na dzień to wszystko się skończyło, audycja tak potrzebna i słuchana po prostu zniknęła z anteny. Bo tak można podsumować tę zmianę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Wojnicki z kolektywu „Zjednoczeni dla zwierząt”.

„Rozmowy były solą audycji”

Zmiana jest zasadnicza: - Z soboty przeniesiono mnie na poniedziałek, z godzinnego programu z udziałem słuchaczy na żywo zrobiono 10-minutowy felieton bez interakcji, w dodatku nadawany wieczorem - mówi nam Dorota Sumińska, dodając: - Czyli po prostu amputowano mi audycję,  bo rozmowy z słuchaczami to od początku był sens i sól tego programu. Przez 25 lat, bo tyle byłam na antenie z tym programem, nikt nie miał uwag. Teraz nagle dzieją się takie rzeczy.

Dr Sumińska ma też pretensje o styl, w jakim dyrekcja anteny poinformowała ją o zmianie: - Dostałam telefon od redaktor naczelnej, złożono mi krótką propozycję nie do odrzucenia. Czuję się jednak źle z tym, jak mnie potraktowano. – mówi. W miejsce „Wierzę w zwierzę” emitowana jest w nowej ramówce audycja kinowa Patrycji Wanat.

Słuchacze przygotowują pikietę

Na początku lutego stacja poinformowała o zmianach w ramówce na swoim facebookowym fanpage’u, wywołując lawinę niezadowolenia internautów.

- JAK TO? Nie będzie audycji Pani Doroty Sumińskiej w sobotę?! To duży błąd Toku. Naprawdę. To ważna audycja, ważna dla wielu osób, które na nią czekają i chcą się poradzić w sprawie swoich zwierzaków – pisała jedna z komentujących osób. - Sobota to dla mnie był dłuższy sen, poranna kawa, na rozgrzewkę audycja p. Dominiki Wielowieyskiej i fantastyczna Wierzę w zwierzę p. Doroty Sumińskiej. Cóż, wszystko, co dobre, można zrobić gorszym... – skomentowała inna.

 

Protestują także współpracownicy dr Doroty Sumińskiej i organizacje pomagające zwierzętom, które dzięki sobotnim audycjom miały szansę promować rozsądną, przemyślaną opiekę nad zwierzętami. – Ta decyzja to był cios, z tego co wiem, także dla doktor Sumińskiej. Nie zostawimy jednak tego swojemu biegowi. Rozważamy petycję o przywrócenie programu do dawnej formuły, a także pikietę pod siedzibą Agory – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Wojnicki ze „Zjednoczonych dla zwierząt”.

Problemu w zmianie nie widzi natomiast Agora, nadawca Tok FM: - Nowe miejsce audycji „Wierzę w zwierzę” na antenie Tok FM to bardzo dobra pora - program stał się częścią nowego, promowanego przez stację pasma felietonowego. Emisja w nowym dniu i formule pozwoli znacznie rozszerzyć zasięg audycji oraz zapoznać się z nią wielu miłośnikom zwierząt - przekazała nam Agata Staniszewska, rzecznik prasowy nadawcy.

„Wierzę w zwierzę” będzie w Radiu 357?

Dorota Sumińska, póki co realizuje audycję w nowej odsłonie, jednak wraz ze współpracownikami szuka już miejsca, gdzie „Wierzę w zwierzę” (być może pod inną nazwą) będzie realizowane w formule zbliżonej do tej, która obowiązywała przez ostatnie ćwierć wieku.

– Rozmawiałam już z Radiem 357 na ten temat, ale nie mam jeszcze od nich odpowiedzi. Różne rozmowy trwają – mówi nam Sumińska. Jednocześnie jednak uruchomiła też kanał na YouTube, na którym w każdą sobotę o godz. 18:00 rozmawia z internautami w sposób, do jakiego przywykli na antenie Tok FM. 

 

W miejsce „Wierzę w zwierzę” Radio Tok FM nadaje teraz godzinna audycję powracającej na antenę Patrycji Wanat, zatytułowaną „Do zobaczenia”. To audycja poświęcona polskim i zagranicznym filmom oraz najważniejszym festiwalom filmowym. Słuchacze poznają filmowe newsy, wysłuchają wywiadów i recenzji.

Tok FM miało największy wzrost słuchalności (2,4 proc. rok do roku) w największych polskich miastach w okresie od września do listopada 2021 roku – wynika z badania Radio Track Kantar Polska.

Dołącz do dyskusji: Tok FM zmieniło formułę i czas emisji „Wierzę w zwierzę”. Dorota Sumińska: amputowano mi audycję

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czyn
A Maślaka dalej trzymajo 🤬
odpowiedź
User
Gabo
Czosnki cienko przędą, niedługo będą wyłączać prąd.
odpowiedź
User
Seba
Czy jakaś inna stacja ma godzinny program o zwierzątkach?
odpowiedź