SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiesław Włodarski oddaje stery FoodCare Mariuszowi Borowiakowi ze Stock Polska

Wiesław Włodarski, prezes firmy FoodCare, która jest producentem m.in. takich marek jak Gellwe, Black, Fitella, Frugo przekazuje zarządzanie firmą Mariuszowi Borowiakowi, poprzednio związanemu ze Stock Polska.

Mariusz Borowiak Article

Mariusz Borowiak jako dyrektor generalny FoodCare będzie odpowiadał m.in. za kreowanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. - Nadszedł czas bym znalazł sobie godnego następcę. Obserwowałem dokonania Mariusza ponad sześć lat. Sprawdzałem, testowałem jak radzi sobie w różnych sytuacjach. To człowiek z ogromnym doświadczeniem i niezwykłą umiejętnością myślenia strategicznego, któremu ze spokojem mogę przekazać zarządzanie moją firmą - podkreśla Wiesław Włodarski, prezes i właściciel FoodCare. - To kolejny etap również w moim życiu. Przez lata sam się rozwijałem. Najpierw zarządzałem jedną osobą, wraz z rozwojem firmy zespół się powiększał aż w pewnym momencie zarządzałem bezpośrednio sporą grupą osób odpowiadającą za ponad 1100 pracowników. Następnym etapem w moim rozwoju jest powołanie na najważniejsze stanowisko w firmie człowieka, który przejmie moje obowiązki. Chcę zarządzać jednym człowiekiem, a nie dwunastoma - dodaje Włodarski.

Mariusz Borowiak jest absolwentem Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W latach 1990-1995 pełnił funkcję dyrektora zakupu w firmie Elektromis. W latach 1995-2002 był dyrektorem operacyjnym w spółce Jeronimo Martins Dystrybucja. Od roku 2002 pracował w Grupie Żywiec gdzie był dyrektorem ds. sprzedaży i dystrybucji a od października 2005 r. pełnił funkcję członka zarządu Grupy Żywiec. W latach 2012-2015 sprawował funkcję dyrektora zarządzającego Stock Polska.  Za jego kadencji firma stała się największym producentem alkoholi w Polsce.

- Prawdziwym żywiołem Mariusza jest rynek. Potrafi przewidywać nadchodzące trendy i wie jak je z sukcesem wykorzystać. Dzięki wdrażaniu innowacji i tworzeniu nowych standardów rynkowych zarządzane przez niego firmy w krótkim czasie stawały się liderami swoich kategorii. To zaszczyt mieć takiego człowieka w swoich szeregach. Ogromnie cieszę się, że dołączył do naszego zespołu i w FoodCare będzie mógł jeszcze w większym stopniu rozwinąć swoje skrzydła - podkreśla Wiesław Włodarski.

- Naszym celem na najbliższe 10 lat jest zrobienie z FoodCare globalnego koncernu. Jesteśmy już na dobrej drodze. W ciągu ostatnich 4 lat zwiększyliśmy sprzedaż eksportową średnio o ponad 50 proc. rocznie. Świadomie podejmujemy działania marketingowe celem tworzenia brandów, które odnoszą spektakularne sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na rozwiniętych rynkach Europy, Azji, Australii czy Ameryki Północnej. Takim brandem jest chociażby marka Black. Zatrudnienie człowieka, który to rozumie, nie boi się wyzwań i ma wyczucie rynku to podstawa dalszego rozwoju - dodaje właściciel firmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiesław Włodarski oddaje stery FoodCare Mariuszowi Borowiakowi ze Stock Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiesiu...
...a jemu też wpisałeś swoje nieśmiertelne sto baniek kary do umowy? :-)
16 11
odpowiedź