SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WIG20 na lekkim plusie mimo spadku TPSA

Po niewielkich spadkach na otwarciu indeks największych spółek GPW wzrósł na koniec sesji o niecałe 0,5%. Bohaterami dnia były dwie spółki – negatywnym TPSA, pozytywnym KGHM, który podniósł prognozy finansowe na ten rok.

WIG20 na lekkim plusie mimo spadku TPSA

„Prawdopodobieństwo tego, iż na dzisiejszej sesji będziemy świadkami znacznych ruchów indeksu było niewielkie. Z uwagi na absencje amerykańskich inwestorów (Święto Pracy) WIG20 po czerwonym otwarciu 2.472 pkt rozpoczął lekko wzrostowy dryf, aby zakończyć na 2487,8 pkt”- ocenił analityk BDM Krystian Brymora.

Negatywnie wśród blue chipów zachowywała się dziś TPSA.W piątek rynek poznał  rozstrzygnięcie 9-letniego sporu z duńskim DPTG (za niewywiązywanie się z rozliczeń wskutek wybudowania sieci światłowodowej).

„Odszkodowanie było przewidywane jednak jego kwota - blisko1,6 mld zł znacznie przerosła zarówno oczekiwania spółki jak i analityków. Sytuacja ta znacznie wpłynie na tegoroczny wynik finansowy spółki i biura maklerskie BZ WBK i DB zdecydowały się na obniżenie wyceny. Na dodatek poznaliśmy kwotę drugiej fazy sporu, o jaką będzie wnioskował duński operator, w wysokości ponad 0,5 mld zł”- podsumował Brymora.

W rezultacie kurs telekomunikacyjnego giganta zniżkował o 2,92% przy 260 mln obrotu (blisko 30% obrotu całego indeksu), mimo zapowiedzi prezesa o kontynuacji polityki dywidendowej spółki.

Z drugiej strony znalazły się papiery PGE (+2,96%), BZ WBK (+2,21%) oraz KGHM (1,71%), któremu pomogły informacje o podniesieniu prognozy zysku netto na 2010 r. o 34,9% do 3,9 mld zł.

W poniedziałek na szerokim rynku wzrosło 201 spółek (52%), 140 (36%) zakończyło dzień pod kreską, a 43 (11%) nie zmieniło swojej ceny. Zwyżkę odnotowały również indeksy mniejszych spółek. MWIG40 zyskał 0,39%, a sWIG80 0,38%.

WIG20 zakończył notowania na poziomie 2.487,8 pkt, co oznacza wzrost o 0,47%.  Obroty wyniosły 880 mln zł i były wyższe od piątkowych o 14,8%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WIG20 na lekkim plusie mimo spadku TPSA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl