SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiktory 2009 rozdane - triumf TVP i TVN

W piątek odbyła się 25. gala wręczenia nagród Wiktory 2009. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się m.in.: Tomasz Lis, Anita Werner, Wojciech Cejrowski, Kuba Wojewódzki oraz Grażyna Torbicka.

Wiktory 2009 rozdane - triumf TVP i TVN

W kategorii Najpopularniejszy Polityk 2009 roku Wiktora otrzymał przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. W tej kategorii nominowani byli także Janusz Lewandowski, Radosław Sikorski, Donald Tusk i Lech Wałęsa. Nagrodę odebrała córka laureata Agata Buzek, która poinformowała, że jej ojciec odwiedza właśnie tereny dotknięte powodzią w Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Za Najpopularniejszego Aktora Telewizyjnego kapituła uznała Artura Żmijewskiego, który pokonał Piotra Adamczyka, Agatę Buzek, Andrzeja Grabowskiego i Tomasza Karolaka, zaś w kategorii Najlepszy Prezenter TV wygrała Anita Werner. Dziennikarka TVN i TVN 24 pokonała Krzysztofa Ibisza, Jarosława Kuźniara, Macieja Orłosia i Marcina Prokopa.

Wiktora 2009 w kategorii Gwiazda Piosenki i Estrady otrzymała Natasza Urbańska, której udało się pokonać Edytę Górniak, Roberta Janowskiego, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Piasecznego.

Z kolei za najlepszego Twórcę Programu Telewizyjnego uznano Ewę Ewart. Dokumentalistka BBC pokonała Wojciecha Iwańskiego, Tomasza Lisa, Michała Olszańskiego oraz Rinke Rooyensa. Ewart swojego Wiktora zadedykowała bohaterom wszystkich swoich filmów.

Tomasz Lis triumfował w kategorii Najwyżej Ceniony Komentator lub Publicysta wygrywając z Mateuszem Borkiem, Kamilem Durczokiem, Jarosławem Gugałą i Tomaszem Sianeckim. Lisa nie było na gali, a odczytujący werdykt Andrzej Turski poinformował, że dziennikarz wyjechał za zagranicę. - Przypuszczam, że marzy o karierze międzynarodowej – żartował. Lis w nagranym specjalnie filmie wideo przyznał, że nagroda przypada w momencie, gdy mija 20 lat od tego jak zaczął pracę w telewizji. Tegoroczna statuetka to już dziewiąty Wiktor dla Tomasza Lisa.

Wiktora za Osobowość Telewizyjną ub.r. kapituła przyznała ex aequo Grażynie Torbickiej i Kubie Wojewódzkiemu. Dziennikarka TVP 2 już ósmego Wiktora w karierze odebrała od Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego TVN-u. - Uwielbiam ideę ekumenizmu. Cieszę się, że właśnie z rąk Edwarda Miszczaka tę nagrodę otrzymuję – powiedziała Torbicka. Wojewódzki z przyczyn osobistych nie zjawił się na gali. Pozostali nominowani w kategorii Osobowość telewizyjna to Krzysztof Ibisz, Szymon Majewski i Andrzej Turski.

Natomiast za Największe Odkrycie Telewizyjne 2009 roku uznano Wojciecha Cejrowskiego, który na ceremonii się nie pojawił.

- Zaproszenie na galę przyszło, ale 15 lat za późno, bo już wtedy byłem nominowany do Wiktorów i potem kilka razy też. Wtedy nigdy mnie zapraszał, podejrzewam, że z powodu poglądów, ale moje poglądy się nie zmieniły - precz z komuną i precz z aborcją – tak na nagraniu wideo Cejrowski skomentował otrzymanie Wiktora. W tej kategorii szansę na nagrodę mieli też Dorota Gardias, Julia Kamińska, Krzysztof Respondek oraz Katarzyna Zielińska.

W kategorii Najpopularniejszy Sportowiec triumfowała Justyna Kowalczyk, której udało się pokonać Tomasza Adamka, Marcina Gortata, Mariusza Pudzianowskiego oraz Drużyna Siatkarzy. Przyznaną przez widzów w głosowaniu nagrodę Wiktor Publiczności odebrał Andrzej Grabowski, który pokonał Katarzynę Cichopek, Krzysztofa Ibisza, Roberta Janowskiego oraz Kubę Wojewódzkiego.

Podczas gali wręczono także trzy Super Wiktory, przyznawane za całokształt osiągnięć. Otrzymali je Zenon Laskowik, Włodzimierz Szaranowicz i Leszek Balcerowicz. Nominowani do Super Wiktorów byli jeszcze Andrzej Grabowski, Michał Kwieciński, Czesław Lang, Adam Pieczyński, Piotr Rubik oraz Piotr Walter.

Super Wiktora specjalnego pośmiertnie przyznano Janowi Wejchertowi, ś.p. prezydentowi Grupy ITI. Wręczający nagrodę Mariusz Walter, przyjaciel Wejcherta, mówił o nim, że miał niebywałą osobowość naturalnego lidera. Statuetkę odebrała żona laureata Aldona Wejchert. - Jan traktował wyróżnienia jako mobilizację do jeszcze większej pracy i myślenia o przyszłości. Nie ma go, ale jego dzieło jest kontynuowane przez jego rodzinę, przyjaciół i tysiące pracowników – powiedziała Aldona Wejchert.

Jubileuszową, 25. galę Wiktory 2009, która odbyła się w siedzibie TVP, poprowadzili Maciej Orłoś i Julia Pietrucha, aktorka znana z serialu „Blondynka”. Ceremonię uświetniły występy zespołu Golec uOrkiestra, Nataszy Urbańskiej oraz Krzysztofa Piaseckiego.

Wiktory są nagrodami przyznawanymi od 1985 r. Kandydatów do tego wyróżnienia typują stacje telewizyjne, a zwycięzców wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Pomysłodawcą Wiktorów jest Józef Węgrzyn. „Wiktor” jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiktory 2009 rozdane - triumf TVP i TVN

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Brawo Kuba Wojewódzki!!!

gratulacje!!!!
odpowiedź
User
wwww
co to za odkrycie Cejrowski, był odkryciem ale w latach 90-tych, czym sie wyróżnił w ubiegłym roku poza powtórkami "Boso"
odpowiedź
User
telewidz
Pani Torbicka osobowosc roku to tak, ale Wojewodzki....to juz kpina.
odpowiedź