SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiktory wracają po 7 latach. Bez nagrody dla polityka, galę pokaże TVP1 (lista nominacji)

Pod koniec marca po 7 latach przerwy rozdane zostaną nagrody Akademii Telewizyjnej Wiktory. Ogłoszono już nominacje w 12 kategoriach (zrezygnowano z kategorii Polityk Roku) i laureatów SuperWiktorów. Gala Wiktorów będzie transmitowana w TVP1.

fot. materiały prasoweArticle

Pomysłodawcą Wiktorów jest dziennikarz i producent telewizyjny Józef Węgrzyn, od lat współwłaściciel firmy Media Corporation. Na stronie internetowej spółki poinformowano, że nagrody zostały reaktywowane po siedmiu latach przerwy.

Pod koniec lutego odbyło się zebranie kapituły Wiktorów, brali w nim udział Ilona Łepkowska, Dorota Idzi, Krzysztof Mroziewicz, Waldemar Dąbrowski, Krzysztof Ibisz, Józef Węgrzyn, Wojciech Iwański, Dariusz Szpakowski, Paweł Golec, ks. Arkadiusz Nowak.

W komunikacie podano, że kapituła na podstawie zgłoszeń Akademii Wiktorów zatwierdziła wybór nominowanych w poszczególnych kategoriach Wiktorów i SuperWiktorów (listę nominacji przedstawiamy u dołu tekstu). Nadzorowała to kancelaria prawna.

W porównaniu z wcześniejszymi edycjami pojawiło się kilka kategorii, w których laureatami będą produkcje, a nie ludzie (Program telewizyjny roku, Projekt internetowy roku, Serial roku), zrezygnowano natomiast z kategorii Polityk roku.

W kategorii Wiktor publiczności zwycięzcę wybiorą w głosowaniu widzowie Telewizji Polskiej, w najbliższych tygodniach w TVP1 będą emitowane informacje o nominowanych.

Galę Wiktorów pokaże TVP1 w czwartek 31 marca o godz. 20:10.

Poprzednio Wiktory w 2015 roku

Pierwszy raz Wiktory zostały wręczone za rok 1985. W paru pierwszych edycjach laureatów wybierali widzowie TVP i czytelnicy „Życia Warszawy”, akademię złożoną z wcześniejszych zwycięzców powołano w 1992 roku. W 1989 roku, żeby nie wzbudzać dodatkowych emocji politycznych, zdecydowano, że jedynym laureatem został papież Jan Paweł II.

Od połowy lat 90. Wiktory wręczano podczas gal, ostatnia jak na razie odbyła się pod koniec marca 2015 roku. Rok później nagród nie wręczono, Józef Węgrzyn tłumaczył, że „ze względu na duże zawirowania w telewizji publicznej”.

 

Najwięcej Wiktorów mają w swoim dorobku Tomasz Lis (dziewięć) i Grażyna Torbicka (osiem).

 

Nominacje do Wiktorów za 2021 rok

Dziennikarz roku: Przemysław Babiarz, Elżbieta Jaworowicz, Piotr Kraśko, Andrzej Poczobut, Bogdan Rymanowski

Aktor roku: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Tomasz Włosok, Tomasz Ziętek, Artur Żmijewski

Aktorka roku: Magdalena Cielecka, Maria Dębska, Agata Kulesza, Teresa Lipowska, Kinga Preis

Artysta sceny: Cleo, Robert Górski, Dawid Kwiatkowski, Dawid Podsiadlo, Sanah

Twórca roku: Jan Holoubek, Ilona Łepkowska, Remigrusz Mróz, Rinke Rooyens, Adam Sztaba

Osobowość roku: dr Paweł Grzesiowski, Przemysław Kossakowski, Maryla Rodowicz, Tadeusz Sznuk, Iga Świątek

Odkrycie roku: Sandra Drzymalska, Hubert Hurkacz, Sara James, Ralph Kamiński, Krystian Ochman

Sportowiec roku: Róża Kozakowska, Dawid Kubacki, Robert Lewandowski, Iga Świątek, Anita Włodarczyk

Program telewizyjny roku: „Czarno na białym, „Down The Road”, „Rolnik szuka żony”, „The Voice Senior”, „Twoja twarz brzmi znajomo”

Projekt internetowy roku: Kanał Roberta Makłowicza, „Nauka. To lubię”, „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka, „Rezerwacje” Katarzyny Janowskiej,  Sexed.pl

Serial roku: „Chyłka”, „Klangor”, „Osiecka”, „Skazana”, Stulecie winnych”

Wiktor publiczności: Katarzyna Kasia, Marta Manowska, Ida Nowakowska, Małgorzata Socha, Martyna Wojciechowska

SuperWiktory: Alicja Majewska, Cezary Pazura, Andrzej Seweryn, Karol Strasburger

Dołącz do dyskusji: Wiktory wracają po 7 latach. Bez nagrody dla polityka, galę pokaże TVP1 (lista nominacji)

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miki
szkoda ze nie ma nagrody dla polityka która powinien dostać tandem Kaczyński_Duda za popieranie Ukrainy nacjacjonalistyczneo-banderowskiej i doprowadzenie jej do ruiny po której się nie podniesie przez następne 30 LAT oraz otwarcie granic i póżniejszych tego konsekwencji dla Polski
odpowiedź
User
kootas
Jak tam onuce? - mocno cuchną?

szkoda ze nie ma nagrody dla polityka która powinien dostać tandem Kaczyński_Duda za popieranie Ukrainy nacjacjonalistyczneo-banderowskiej i doprowadzenie jej do ruiny po której się nie podniesie przez następne 30 LAT oraz otwarcie granic i póżniejszych tego konsekwencji dla Polski
odpowiedź
User
nickki
Nagrody Polityk Roku w ogóle przy takiej nagrodzie nigdy nie powinno być. Ale co robi Hubert Hurkacz w Odkryciu Roku na równi z Krystianem Ochmanem, Sarą James i Ralphem Kamińskim?
odpowiedź