SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wildstein i Sakiewicz tworzą kanał informacyjny Telewizja Niezależna

Konserwatywni dziennikarze tworzą własny kanał informacyjny - Telewizję Niezależną. Stacja ma ruszyć na przełomie kwietnia i maja 2013 roku, jej redaktorem naczelnym będzie Bronisław Wildstein, a wiceprezesem - Tomasz Sakiewicz.

Wildstein i Sakiewicz tworzą kanał informacyjny Telewizja Niezależna

Nadawcą stacji będzie spółka o takiej samej nazwie, którą tworzy kilkudziesięciu udziałowców. Jak informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej (założyciel kanału TV Biznes), wśród udziałowców są dziennikarze związani z prawicą jak m.in. wspomniani Wildstein i Sakiewicz, a także Anita Gargas, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz czy Tomasz Terlikowski (mają oni także współtworzyć kanał od strony redakcyjnej), a także niezależni przedsiębiorcy. - Na start potrzeba kilku milionów złotych - dodaje Barełkowski.

Stacja ma nadawać programy informacyjne i publicystyczne, a jej profil będzie konserwatywny. - Szansa rynkową dla nowego kanału jest przedstawienie innego punktu widzenia od pozostałych stacji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski. Telewizja Niezależna dostępna będzie w sieciach kablowych i na satelicie - spółka zamierza lada moment złożyć wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję satelitarną. - Start stacji ma nastąpić na przełomie kwietnia i mają 2013 roku, ale myślę, że zdążymy w kwietniu - mówi nam Barełkowski.

Jak zdradza Berełkowski, prace nad projektem trwają już od kilku miesięcy.

Ewa Stankiewicz, współzałożycielka kanału przyznaje, że kanał powstaje, ponieważ jest potrzebny. - Ma być źródłem rzetelnej informacji. Szanować widza. Chcemy przeciwstawić się propagandzie i cenzurze coraz agresywniej forsowanej przez największe media w Polsce oraz budować sferę wolności słowa w Polsce. Dlatego będziemy solidarnie wspierać nowopowstające niezależne media, a także upominać się o prawa tych już istniejących, a z powodów politycznych - dyskryminowanych. Chcemy stworzyć telewizję, która stanie się wiarygodnym źródłem informacji dla Polaków oraz źródłem informacji o Polakach dla świata. Telewizję rzetelną, nowoczesną i atrakcyjną - podkreśla w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Ewa Stankiewicz.

Obecnie na polskim rynku są cztery kanały informacyjne: TVP Info (w listopadzie br. miał on 3,23 proc. udziału w rynku), TVN24 (2,84 proc.), Polsat News (0,81 proc.) i Superstacja (0,23 proc., więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wildstein i Sakiewicz tworzą kanał informacyjny Telewizja Niezależna

96 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyu
30% ludzi zainteresowanych polityką żywcem nie ma czego oglądać w telewizji, więc to że miejsce na rynku istnieje, jest oczywiste. Doświadczenie jakie Wildestein zdobył kierując telewizją publiczną gwarantuje z kolei najwyższy profesjonalizm. Dla mnie to jest chyba wiadomość roku.
odpowiedź
User
yogidługonogi
Jacek Kuroń mówił: nie burzcie komitetów, budujcie własne. I tak robią Wildstein z Sakiewiczem. Trzymam kciuki! Wycie lemingów i wyzwiska, jakie się pojawią pod tym tekstem, będą tylko dowodem, że krok jest słuszny.
odpowiedź
User
A17
To będzie śmierć TVN-u. Manipulacje tej stacji będą kontrowane na bieżąco. Realnie zapotrzebowanie na taką stację to około 10 mln ludzi - tylko samodzielnie myślący.
odpowiedź