SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wildstein i Sakiewicz tworzą kanał informacyjny Telewizja Niezależna

Konserwatywni dziennikarze tworzą własny kanał informacyjny - Telewizję Niezależną. Stacja ma ruszyć na przełomie kwietnia i maja 2013 roku, jej redaktorem naczelnym będzie Bronisław Wildstein, a wiceprezesem - Tomasz Sakiewicz.

Wildstein i Sakiewicz tworzą kanał informacyjny Telewizja Niezależna

Nadawcą stacji będzie spółka o takiej samej nazwie, którą tworzy kilkudziesięciu udziałowców. Jak informuje Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej (założyciel kanału TV Biznes), wśród udziałowców są dziennikarze związani z prawicą jak m.in. wspomniani Wildstein i Sakiewicz, a także Anita Gargas, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz czy Tomasz Terlikowski (mają oni także współtworzyć kanał od strony redakcyjnej), a także niezależni przedsiębiorcy. - Na start potrzeba kilku milionów złotych - dodaje Barełkowski.

Stacja ma nadawać programy informacyjne i publicystyczne, a jej profil będzie konserwatywny. - Szansa rynkową dla nowego kanału jest przedstawienie innego punktu widzenia od pozostałych stacji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski. Telewizja Niezależna dostępna będzie w sieciach kablowych i na satelicie - spółka zamierza lada moment złożyć wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję satelitarną. - Start stacji ma nastąpić na przełomie kwietnia i mają 2013 roku, ale myślę, że zdążymy w kwietniu - mówi nam Barełkowski.

Jak zdradza Berełkowski, prace nad projektem trwają już od kilku miesięcy.

Ewa Stankiewicz, współzałożycielka kanału przyznaje, że kanał powstaje, ponieważ jest potrzebny. - Ma być źródłem rzetelnej informacji. Szanować widza. Chcemy przeciwstawić się propagandzie i cenzurze coraz agresywniej forsowanej przez największe media w Polsce oraz budować sferę wolności słowa w Polsce. Dlatego będziemy solidarnie wspierać nowopowstające niezależne media, a także upominać się o prawa tych już istniejących, a z powodów politycznych - dyskryminowanych. Chcemy stworzyć telewizję, która stanie się wiarygodnym źródłem informacji dla Polaków oraz źródłem informacji o Polakach dla świata. Telewizję rzetelną, nowoczesną i atrakcyjną - podkreśla w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Ewa Stankiewicz.

Obecnie na polskim rynku są cztery kanały informacyjne: TVP Info (w listopadzie br. miał on 3,23 proc. udziału w rynku), TVN24 (2,84 proc.), Polsat News (0,81 proc.) i Superstacja (0,23 proc., więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wildstein i Sakiewicz tworzą kanał informacyjny Telewizja Niezależna

96 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyu
30% ludzi zainteresowanych polityką żywcem nie ma czego oglądać w telewizji, więc to że miejsce na rynku istnieje, jest oczywiste. Doświadczenie jakie Wildestein zdobył kierując telewizją publiczną gwarantuje z kolei najwyższy profesjonalizm. Dla mnie to jest chyba wiadomość roku.
17 8
odpowiedź
User
yogidługonogi
Jacek Kuroń mówił: nie burzcie komitetów, budujcie własne. I tak robią Wildstein z Sakiewiczem. Trzymam kciuki! Wycie lemingów i wyzwiska, jakie się pojawią pod tym tekstem, będą tylko dowodem, że krok jest słuszny.
19 11
odpowiedź
User
A17
To będzie śmierć TVN-u. Manipulacje tej stacji będą kontrowane na bieżąco. Realnie zapotrzebowanie na taką stację to około 10 mln ludzi - tylko samodzielnie myślący.
18 11
odpowiedź
User
mum
Fajnie!
12 9
odpowiedź
User
Leming
Na wycie i wyzwiska to zapraszam na PISowskie wiece kolego Yogi. Jak sie konserwa chce pobawic w telewizje to prosze bardzo - ogladac na pewno nie bede ale zycze samych sukcesow.
11 14
odpowiedź