SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Windows 10 po aktualizacji zmieni swoje oblicze

Microsoft szykuje aktualizację systemu Windows 10, która m.in. znacząco zmieni wygląd Menu Start.

Article

Aktualizacja Windows 10 20H2, która ostatecznie ma zostać udostępniona na przełomie października i listopada br., nie jest zapowiadana jako duża zmiana, ale na pewno zostanie zauważona przez użytkowników.

Główna nowość szykowana przez Microsoft to zmiana wyglądu aktywnych kafelków i ikon w Menu Start. Obecnie wykorzystywany jest w nich kolor podstawowy wybierany przez użytkownika, który po aktualizacji zostanie zastąpiony półprzeźroczystością.

Według koncernu z Redmond, przez tą zmianę aktywne kafelki i ikony będą lepiej komponować się z pozostałymi elementami interfejsu, a jednocześnie staną się czytelniejsze.

Spośród innych zmian, które przyniesie aktualizacja Windows 10 20H2, warto wskazać te dotyczące przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Swoje nowe zastosowanie znajdzie w niej kombinacja klawiszy Alt+Tab, standardowo wykorzystywana do przełączania się pomiędzy aplikacjami. W Edge będzie można ją wykorzystać do przełączania się między kartami przeglądarki. Od użytkownika będzie zależało, czy chce aby wszystkie karty były widoczne, czy tylko kilka ostatnich. Będzie można też pozostać przy poprzednich ustawieniach.

Poza tym Edge w klasycznej wersji opartej na fundamencie Spartan zostanie ukryta przed użytkownikami, a zastąpi ją nowoczesna wersja zbudowana na Chromium.

Pozostałe zmiany to m.in. przeniesienie informacji o systemie z Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia wraz z przyciskiem do kopiowania informacji o systemie oraz ulepszenie trybu Skupienie obejmujące wyświetlanie i wygląd powiadomień.

Tradycyjnie nie zabraknie też licznych poprawek usuwających błędy oraz poprawiających bezpieczeństwo i wydajność.

Jak informuje Microsoft, Windows 10 20H2 będzie wymagał Windowsa 10 2004 ze wszystkimi aktualizacjami do czerwca br. Urządzenia spełniające te kryteria otrzymają aktualizację 20H2 w formie małej poprawki serwisowej.

Dołącz do dyskusji: Windows 10 po aktualizacji zmieni swoje oblicze

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ależ
szał
odpowiedź
User
Spiskowiec
Całe te aktualizację poza zmianami wizualizacyjnymi zapewne zawierają inne zmiany bardziej nastawione na inwigilację o czym ciężko cokolwiek się dowiedzieć. A jeśli nie mam racji to był bym szczerze zaskoczony że korporację, rządy, nieistniejące agencję nie wykorzystują tej możliwości.
odpowiedź
User
T1000
A ja sobie nie życzę żadnych zmian kolorystycznych z automatu bez pytania mnie o zdanie!
odpowiedź