SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Winterthur umocni pozycję na rynku dzięki przejęciu PTE Dom

Winterthur, po przejęciu aktywów Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Dom, chce nadal umacniać swoją pozycję na rynku ubezpieczeń emerytalnych w Polsce - poinformował Christen Schnor, członek zarządu grupy Winterthur.

Credit Suisse, który od 9 września zmienił nazwę na Winterthur, podpisał z PTE Dom, należącym w 100 proc. do Warty, umowę kupna aktywów towarzystwa za 135 mln zł. Zgodnie z umową PTE Dom przekaże Credit Suisse zarządzanie OFE Dom, a ponadto Credit Suisse kupi wszystkie aktywa i niektóre zobowiązania PTE DOM.

Obecnie Winterthur zajmuje szóstą pozycję na rynku ubezpieczeń emerytalnych w Polsce. Dzięki przejęciu PTE Dom zajmie miejsce piąte.

"Objęcie piątego miejsca na rynku ubezpieczeń emerytalnych w Polsce jest dla nas dużym osiągnięciem. Ten wynik nie jest dla nas jednak zadowalający. Stale będziemy dążyć do rozszerzania naszej działalności i w przyszłości objęcia pierwszego miejsca" - powiedział na konferencji prasowej Schnor, odpowiedzialny za rynki międzynarodowe w grupie Winterthur.

Wraz z kupnem PTE Dom, Winterthur przejmie 240 tys. klientów. Zwiększy to o ponad 50 proc. liczbę osób korzystających z usług Winterthur, który przed przejęciem miał 440 tys. klientów ubezpieczeń emerytalnych i 150 tys. klientów ubezpieczeń na życie.

Winterthur ma 2,5 mld zł aktywów. Kupno PTE Dom przyniesie spółce dodatkowe 1,2 mld zł aktywów, co zwiększy do około 6 proc. udział w rynku ubezpieczeń emerytalnych i na życie, z dotychczasowych 3,7 proc.

Przejęcie PTE Dom, wcześniej należącego w 100 proc. do Warty, będzie kosztować Winterthur 135 mln zł. Spółka nie chciała podać spodziewanych całkowitych kosztów integracji.

"Traktujemy zakup PTE Dom raczej jako inwestycję na przyszłość, która, jak wierzymy, zaprocentuje. Oczekujemy, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy sfinalizujemy transakcję" - powiedział Maciej Szwarc, prezes zarządu Winterthur.

Winterthur składa się z towarzystwa ubezpieczeń, ubezpieczeń na życie i towarzystwa emerytalnego.

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Winterthur odnotowało po pierwszym półroczu 2005 roku 3,4 mln zł zysku netto i 159 mln zł przypisu składki brutto. W tym samym okresie Towarzystwo Ubezpieczeń uzyskało 0,8 mln zł zysku netto.

PTE i OFE Winterthur w I półroczu 2005 roku miały 3,7 mln zł straty netto i aktywa o wartości 2,5 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Winterthur umocni pozycję na rynku dzięki przejęciu PTE Dom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl