SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarła Wioletta Rosołowska, była szefowa L’Oréal Polska

Nie żyje Wioletta Rosołowska - przez wiele lat związana z L’Oréal, m.in. jako szefowa w Polsce, Niemczech i Austrii. Była też w radach nadzorczych Banku Pekao, Wizz Air Holdings i Orange Polska.

Wioletta RosołowskaWioletta Rosołowska

Wioletta Rosołowska zmarła w zeszły piątek w wieku 59 lat. Orange Polska poinformował o tym w komunikacie giełdowym, ponieważ Rosołowska od połowy 2021 roku była w radzie nadzorczej spółki.

Od początku 2014 roku Wioletta Rosołowska była związana z koncernem L’Oréal. Była szefową firmy w Polsce i krajach bałtyckich. Nadzorowała wszystkie cztery segmenty firmy: Produktów Szerokiej Dystrybucji, Produktów Luksusowych, Produktów Profesjonalnych i Kosmetyków Aktywnych, a także centrum dystrybucyjne i warszawski zakład produkcyjny L’Oréal.

W kwietniu 2019 roku Rosołowska została country general managerem L’Oréal w Niemczech, rok później objęła też kierownictwo w Austrii, a od początku ub.r. była też wiceprezesem rady dyrektorów L’Oréal w Szwajcarii.

Wcześniej przez 20 lat pracowała w koncernie Tchibo. Przez sześć lat jako członek zarządu kierowała działalnością w Europie Środkowej i Wschodniej, a w latach 2007-2013 jako członkini rady nadzorczej, odpowiadała za branżę produktów szybkozbywalnych oraz sprzedaż detaliczną i handel elektroniczny w jedenastu krajach z Europy Środkowo-Wschodniej.

W latach 2012-2016 Wioletta Rosołowska była w radzie nadzorczej Banku Pekao, a w latach 2016-2018, jako członek niezależny, w radzie nadzorczej Wizz Air Holdings.

Dołącz do dyskusji: Zmarła Wioletta Rosołowska, była szefowa L’Oréal Polska

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lenka
Dlaczego WM dopuszcza szurskie komentarze, zwłaszcza pod taką wiadomością?
odpowiedź
User
Memento
Przykra sprawa dla najbliższych... Można kupić sobie wszystko, ale niestety, życia wiecznego sobie na tym świecie kupić sobie nie można.
odpowiedź
User
Akebono
Spotkałem kiedyś na wyjeździe zagranicznym i zapamiętałem jako bardzo życzliwą osobę - zaopiekowała się moją żoną, która miała problemy zdrowotne a mnie akurat przy niej nie było. W działalności biznesowej bardzo też promowała kobiety do zarządów firm, co akurat uważałem za wyjątkowe, bo kobiety na wysokich stanowiskach rywalizują między osobą dużo bardziej niż mężczyźni. Niech spoczywa w pokoju (Requiescat in pace)
odpowiedź